ЗІБРАННЯ ПОЛТАВСЬКИХ ФЕРМЕРІВ У ГЛОБИНО

Фото Глобино 24_06_22

24 червня у місті Глобино, що на Полтавщині, відбулося зібрання фермерів, участь в якому прийняли Василь Бурлака, голова ПОГО Асоціації фермерів та приватних землевласників імені героя України, героя Небесної сотні Віктора Чміленка, Андрій Пантелеймоненко, професор Полтавського Аграрного університету, голова Глобинскої ОТГ Станіслав Джусь.

На початку зустрічі Василь Бурлака виступив з вітальних словом, та вручив почесні грамоти від Полтавської ОДА, та департаменту агропромислового розвитку Полтавської ОДА найбільш активним фермерам Глобинщини, які проявили активну позицію, щодо підтримки авторитету асоціації фермерів, зокрема наданням продуктів, які були відправлено адресно у в/ч ЗСУ, які обороняли Київ, Суми, Харків.

Необхідно відзначити, що як і раніше надавалася, так і продовжує надаватися допомога громадянам – переселенцям, що постраждали від агресії РФ та з нагоди професійного свята ДНЯ ФЕРМЕРА!

Практичною частиною роботи зібрання стало обговорення проблемних питаннь повсякденного життя фермерів. В першу чергу це відсутність ринку зерна, відсутність коштів, ПММ, не заключення елеваторами договорів на збереження зерна нового урожаю, проблема розрахунків за паї та катастрофічного падіння цін на с/г продукцію, а також значного зростання цін логістики, в умовах війни. Така ситуація може мати місце катастрофічних наслідків для самого існування фермерства вже найближчим часом. Жвава дискусія розгорнулась навколо питання кооперативного збуту зерна за межі України. Черговий раз підкреслювали визначну роль збутового кооперативу.     Збори затвердили низку важливих пропозицій. Зокрема: підготувати звернення до відповідних державних органів, щодо гарантованих державних закупівель зерна та продукції переробки у дрібних фермерів, за адекватної сучасній економічній ситуації і адекватній цінові політиці, для забезпечення продовольчої безпеки держави, а також для створення умов виконання фермерами фінансових зобов’язань перед державою, банками, дрібними власниками паїв, виплатою зарплат та інших фінансових зобов’язань.

Було запропоновано відтермінувати погашення кредитів на один рік, після закінчення війни в Україні, виділення державних коштів на будівництво в Полтавській області чотирьох фермерських елеваторів.

Також прийнято рішення запросити спеціалістів податкових органів та митників для проведення консультативного семінару з питань реалізації через зерновий кооператив с/г продукції, питань експорту, валютних операції та інше.

Зустріч з податківцями і митницею відбудеться орієнтовно на наступному тижні і всі бажаючі фермери, і особливо бухгалтери, при бажані можуть взяти в ній участь (довідки за тел. 050 – 956 – 87 – 99.

На зворотньому шляху з Глобинщини до Полтави відбулася ще одна важлива зустріч з заступником сільського голови с. Поділ Надією Доброскок, що в Миргородському районі (бувшого Великобагачанського).

В розмові обговорювались проблеми фермерства їхньої громади. Надія Іванівна підтримала ініціативу фермерів Глобинщини та внесла важливу пропозицію, щоб в гарантованих державних закупівель зерна були квоти і для дрібних фермерів, для виконання ними взятих фінансових зобов’язань перед державою, банками і іншими установами.

Також Надії Іванівна підтримала пропозицію про підтримку владою дрібних фермерів шляхом відтермінувати погашення кредитів до одного року по закінченню війни в Україні!

Отакі новини і думки фермерів сьогодення!

 

За інформацією голови обласної асоціації фермерів

В. Бурлаки