ВИЇЗДНІ ЗБОРИ ФЕРМЕРІВ ЗАПОРІЖЖЯ

Запориж-вебГромадською організацією «АФЗ Запорізької області» 11 грудня 2021 року були проведені кустові виїзні збори членів асоціації та інших сільгоспвиробників в селі Підспір`є Приморського (нині Бердянського) району.

В зборах прийняли участь фермери з двох колишніх районів.

Голова Асоціації Валерія Матвієнко розповіла присутнім про діяльність ГО «АФЗ Запорізької області», звернувши увагу на необхідності об`єднуватись фермерам і с/г виробникам для вирішення проблем в сільському господарстві і подальшого розвитку господарської діяльності.

Виконавчий директор Асоціації Олексій Стусь проінформував присутніх про всі форми державної фінансової підтримки с/г виробників.

Керівник ФОП «О. Дідяєва» розповіла фермерам про проблемні питання в земельних відносинах та землекористуванні.

В процесі зборів відбулося активне, живе обговорення присутніми всіх порушених питань.

Необхідно зазначити, що господарі занепокоєні тим, що існує дуже багато не врегульованих проблем в сфері землекористування. В першу чергу це те, що після передачі землі в територіальні громади, в зв`язку з децентралізацією, в останніх приймаються багато не об`єктивних, не в інтересах великої частини громадян, рішень по земельних  відносинах, несправедливому розподілі земельних ділянок.

На сьогодні, з великими потугами діє передбачена законом купівля-продаж землі. Якщо, до прикладу, фермер хоче купити певний наділ землі, ділянку 2 – 5 га, то нотаріуси дуже часто відмовляються від оформлення угоди по причині невпевненості в правильності своїх дій, в вірності оформлення документів купівлі – продажу землі.

Велике занепокоєння в людей викликає щойно прийнятий Закон №5600, який передбачає значне збільшення оподаткування всіх землекористувачів.

Всі учасники зібрання висловлюємо прохання звернутися до Президента України  В. Зеленського не підписувати цей Закон.

Обговорювалось також багато інших питань, пов`язаних з життєдіяльністю сільського населення, фермерів.

На думку Валерії Матвієнко, такі виїзні, кустові збори, членів АФЗУ, сприяють популяризації АФЗУ і є одним із заходів направлених на зростання та розбудову Асоціації фермерів та приватних землевласників України.

 

За інформацією Запорізької АФЗ