ВАСИЛЬ БУРЛАКА: «НЕОБХІДНО ВЧИТИСЯ І ЙТИ В НОГУ З НОВИМИ ТЕХНОЛОГІЯМИ»

Ф-1-веб

 

На Полтавщині тривають звітні та звітно-виборні конференції районних асоціацій фермерів та приватних землевласників, зініційовані головою Полтавської обласної асоціації фермерів і приватних землевласників імені Героя України, героя Небесної сотні Віктора Чміленка Василем Михайловичем Бурлакою.

Нещодавно звітував колишній Гадяцький район, який віднині входить до складу Миргородського. Прикро, але активністю місцеві фермери не відзначилися, хоча проблеми, які порушувалися на зібранні, були такі ж, як і в інших районах та ОТГ. Це і купівля-продаж землі, і зовсім свіжий Закон №5600, який хтось уже назвав податковим вибухом, і неможливість сільському фермерові отримати кредит в банку, і…, і…, і…

Проблеми є, а вирішувати й відстоювати свої права нікому. Точніше, є кому. В асоціації фермерів і приватних землевласників Гадяччини зареєстровано 64 особи. Та для того, щоб поговорити про наболіле і, можливо, прийняти якесь рішення, треба хоча б зібратися разом та подивитися один одному в очі. Проте не прискіпуватимемось тільки до гадяччан, бо схожа ситуація з ініціативністю майже в кожному районі.

Василь Михайлович Бурлака охарактеризував це коротко: – Хлопці, доки буде так: моя хата скраю – я нічого не знаю, так і будемо поодинці борсатися в проблемах. Необхідно вчитися і йти в ногу з новими технологіями. А головне – об’єднуватися, щоб спільно вирішувати різні питання. Цей посил підтримала і Петрівсько-Роменський сільський голова Валентина Петрівна Бугайова. Присутній на конференції професор Полтавського аграрного університету Андрій Олексійович Пантелеймоненко озвучив своє бачення того, як можна фермерам і приватним землевласникам полегшити свою діяльність, – створити обласний обслуговуючий кооператив. Вчений, який має теоретичні знання і практичний досвід у сфері кооперування, він більш детально розповів про діяльність таких об’єднань, відповів на питання присутніх. На його думку, створення сільськогосподарського кооперативу сприятиме вирішенню низки господарських проблем. Кооператив візьме на себе постачання за оптовими (гуртовими) цінами всього необхідного для успішного ведення діяльності, організацію вигідного збуту сільгосппродукції, фахових консультацій тощо.

Слід зауважити, що ініціатива створення кооперативу отримала підтримку серед фермерів. І дехто з них у недалекому майбутньому цілком може ввійти в його правління. Правник із Полтави Олег Олександрович Оборожний додав, що між такими поняттями, як колективне та індивідуальне вирішення проблем, перевага, як правило, за першим, тобто за колективним. А для цього кожному необхідно переборювати індивідуалізм і схилятися до спільної роботи.

Любов Приймак. Полтава