АКЦІЯ ФЕРМЕРІВ НА ПІДТРИМКУ ГОСПОДАРСТВА ПЕРШОГО ГОЛОВИ АСОЦІАЦІЇ ФЕРМЕРІВ ДНІПРОПЕТРОВЩИНИ

зображення_viber_2021-03-30

 

Сьогодні, 30 березня 2021 року в Новомосковському районі Дніпропетровської області зібралися фермери Дніпропетровщини, та їх колеги з інших областей України на акцію протесту проти свавілля місцевих чиновників.

Причиною стало те, що в Новомосковському районі при незаконній передачі земель від райдержадміністраціїї Новомосковського району в Вільнянську сільську раду злочинним рейдерським шляхом була захоплена земля фермерського господарства «Самара» заснованого Михайлом Михайловичем Саєнком. Асоціація фермерів Дніпропетровської області, за підтримки фермерів з сусідніх областей, оголосила Всеукраїнську акцію протесту під Адміністрацією Новомосковського району.

 

Це господарство Михайло Михайлович Саєнко  зареєстрував у квітні 1991 року. Отримавши згодом на законних підставах у постійне користування дві земельні ділянки – разом 53 гектари. Розвиваючи своє господарство, Михайло Михайлович водночас докладав чимало зусиль для становлення і розвитку фермерського руху, не лише на Дніпропетровщині, а й в Україні в цілому.

Від початку 90-х і аж до своєї смерті у березні 2013 року Михайло Саєнко зміцнював позицію фермерів і змушував дослуховуватись до малих і середніх аграріїв усі гілки влади. Після смерті легенди українського фермерства, його господарство успадкував син Олексій. При чому фермерство Саєнка-молодшого почалось з років судових тяганин, поки  у вересні 2020 року Верховний суд України здійснив правовий висновок, яким на час існування ФГ «Самара» зберіг за ним право постійного користування земельними ділянками. Здавалося б, справедливість перемогла і тепер ніяких сюрпризів не буде.

Але невдовзі після рішення Верховного суду, вже  у листопаді-грудні 2020 року Олексій Саєнко раптом дізнається – батьківські земельні ділянки у нього відібрали. При чому зроблено це було за класичною шахрайською схемою рейдерських захоплень.

То ж головна мета акції фермерів Дніпропетровщини – захистити родину Саєнків, їх господарство, показати всім злодюгам та не чистим на руки чиновникам – нечого протягувати руки до фермерських земель.

Лише в єдності фермерська сила!

 

Михайло Данкевич, для ВФУ,

За інформацією голови Полтавської

Асоціації Василя Бурлаки