ФЕРМЕРИ ПОЛТАВЩИНИ: ПЕРША В ЦЬОМУ РОЦІ ОБЛАСНА КОНФЕРЕНЦІЯ ВІДБУЛАСЯ!

У четвер, 4 лютого 2021 року, у Полтавському міськму будинку культури відбуоася конференція Полтавського обласного об`єднання фермерів і приватних землевласників імені Героя України, Героя Небесної сотні Віктора Чміленка.  У роботі конференції прийняли участь керівники фермерських господарств й приватні землевласники, керівництво області в особі голови адміністрації та заступника голови обласної ради, Герої України, представники органів влади й місцевого самоврядування, партнерські організації й компанії, а також делегації фермерів з Одеської, Дніпропетровської та Київської областей.

Необхідно відзначити, що в звязку з карантинними обмеженнями це була перша обласна конференція з усіх організацій Асоціації фермерів та приватних землевласників України.Фото-1Фото-2Фото-4

Необхідно враховувати те, що попереду черговий звітно-виборний з’їзд, який повинен був відбутися не пізніше 27 лютого 2021 року (згідно статуту АФЗУ керівні органи обираються на три роки) і фермерський загал до нинішнього часу не проінформований про терміни і порядок його проведення. Цей факт не давав можливості головам обласних організацій зібрати фермерів та провести його у відповідності до статуту: проінформувати про терміни, вибрати делегатів, визначитися з кандидатами на посаду президента АФЗУ, тощо.

Та все ж президент АФЗУ Микола Стрижак, який приймав участь у роботі конференції Полтавчан, під час свого виступу повідомив, що прийнято рішення про проведення 10 лютого засідання Ради АФЗУ, на якому будуть вирішені всі прцедурні питання чергового звітно-виборного з’їзду.

Та все ж делегати обласної конференції. Не зважаючи на зазначене вище, обрали делегатів на майбутній з’їзд та прийняли рішення додатково повідомити їх про місце та терміни його проведення після отримання необхідної інформації від АФЗУ.

У рамках роботи Конференції були розглянуті питання діяльності фермерства й сільського господарства в цілому, майбутнє впровадження ринку землі, блокування податкових накладних, штрафування за зберігання ПММ та ін.

У другій частині роботи конференції відбулися засідання по певним напрямкам:

 

 

-          ЗЕМЕЛЬНИЙ РОЗВИТОК ФЕРМЕРСЬКИХ ГОСПОДАРСТВ ПОЛТАВЩИНИ”, – спікер Григорій Шарий, експерт із земельних питань, екс-керівник Управління Держгеокадастру в Полтавській області; Алла Косик, заступниця начальника Управління Держгеокадастру в Полтавській області.

-          “ДЕРЖАВНІ, РЕГІОНАЛЬНІ Й МІСЦЕВІ ПРОГРАМИ ПІДТРИМКИ ФЕРМЕРСТВА”, – спікер Сергій Фролов, директор Департаменту агропромислового розвитку Полтавської облдержадміністрації; Світлана Андрієнко, віце-президент Національної асоціації сільськогосподарських дорадчих служб України

-          “ОСНОВИ ПРЯМОГО ЕКСПОРТУ ПРОДУКЦІЇ ВЛАСНОГО ВИРОБНИЦТВА ТА ІМПОРТУ ТЕХНІКИ, ПОСІВНОГО МАТЕРІАЛУ” – спікер Анатолій Мишелов, ТОП-менеджер групи компаній “КМ”.

-          “ПЕРЕВАГИ Й НЕДОЛІКИ КООПЕРАЦІЇ ФЕРМЕРІВ НА ПОЛТАВЩИНІ”, – спікер Андрій Пантелеймоненко, директор Полтавського регіонального центру досліджень і сприяння розвитку кооперації, д.е.н., професор.

-          ГРАНТОВА ПІДТРИМКА ФЕРМЕРСЬКИХ ГОСПОДАРСТВ

-          ТВАРИННИЦТВО: ПРОБЛЕМИ Й ПЕРСПЕКТИВИ

-          АНТИРЕЙДЕРСЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ

-          БУХГАЛТЕРСЬКИЙ ОБЛІК: ПРОБЛЕМИ Й НЮАНСИ – Ельвіра Ткачова, головний редактор журналу “АгроПРО”

 

Михайло Данкевич,

„Вісник Фермер України”