Кабмін призначив нового керівника Держгеокадастру

 

Кабмін призначив уповноваженого президента із земельних питань Романа Лещенка головою Держгеокадастру. Відповідне рішення ухвалили на засіданні уряду 10 червня.

Лещенко з жовтня 2019 року працював позаштатним уповноваженим президента В. Зеленського із земельних питань.

ЛещенкоБіографія Романа Лещенка

Лещенко Роман Миколайович народився у 1988 році в селі Нагірна Жашківського району Черкаської області в родині фермерів.

Планував отримати освіту в Уманському аграрному університеті аби продовжити справу батьків, але згодом змінив свої наміри та поступив до КНУ ім. Шевченка на юридичний факультет. Сам Лещенко розповідає, що його метою було реалізувати себе в юриспруденції, тож почав працювати в цій галузі ще протягом навчання в університеті.

У 2007 році отримав роботу в сільськогосподарському холдингу OSD Group, де досить швидко пішла вгору його кар’єра. Протягом наступних років нинішній представник президента захистив дисертацію та отримав ступінь доктора філософських наук у галузі права.

Обіймаючи посаду головного юрисконсульту, завдяки численним закордонним відрядженням за декілька років Лещенко отримав вагомий досвід і накопичив достатню суму коштів, які в 2012 році вклав у родинний бізнес.

У 2013 році започаткував власну агроконсалтингову компанію «Український аграрний центр» (нині Лещенко не є прямим її власником). У той же час почав викладати у Київському національному університеті ім. Шевченка.

Згодом Лещенко розширив родинний бізнес: на сьогодні він володіє групою компаній «Агродар» у Черкаській області та керує сільськогосподарськими угіддями загальною площею понад 3 тис га.

Роман Миколайович одружений (Алла Миколаївна Лещенко) та має двох синів (Микола та Геннадій). Обіймав посаду депутата Жашківської районної ради.

Відповідно до податкової декларації за 2018 рік, родина Лещенків мала сукупний дохід у розмірі 263 тис грн без урахування прибутку їхніх компаній; володіють трьома житловими будинками в Черкаській області, квартирою в Києві, а також мають два автомобілі марок Toyota Land Cruiser і Volkswagen Tiguan.

Згідно з фінансовим звітом партії «Слуга народу» за I квартал 2019 року, Роман Лещенко в якості фізичної особи пожертвував на користь партії понад 1,6 млн грн.

За інформацією: https://zik.ua