ДЕРЖГЕОКАДАСТР ПЛАНУЄ ЗАПРОВАДИТИ НОВУ МЕТОДИКУ НОРМАТИВНО ГРОШОВОЇ ОЦІНКИ ЗЕМЕЛЬ

 zemlja_grynt_superagronom-25297

Держгеокадастр оприлюднив проєкт нової Методики нормативної грошової оцінки (НГО) земель, який було розроблено за підтримки експертів Проекту USAID «Підтримка аграрного і сільського розвитку».

Принципові зміни:

- об’єднання наявних підходів оцінки земель (для земель населених пунктів, для несільськогосподарського призначення та для с/г призначення) в єдину методику

- суттєве спрощення безпосередньо самого розрахунку, адже це відбуватиметься за єдиною формулою

- зменшення обсягів інформації, необхідної для проведення НГО, відповідно – зниження вартості робіт із проведення НГО та скорочення термінів від замовлення таких робіт до використання відомостей про НГО.

У такий спосіб, органи місцевого самоврядування зможуть отримати сучасну базу для оподаткування земель незалежно від місця розташування земельних ділянок, що водночас позитивно вплине на наповнення місцевих бюджетів за рахунок плати за землю.

Проект зазначеної Методики оприлюднено на сайті: https://land.gov.ua/info/155630/

 

Зважаючи на важливість НГО для наповнення місцевих бюджетів, а також для бізнесу – Держгеокадастр запрошує представників асоціації міських та селищних рад, органи місцевого самоврядування та бізнес-асоціації долучитись до обговорення проєкту.

За інформацією: https://land.gov.ua

Фото з відкритих джерел.