НОВІ ВИМОГИ ДО РОБОТИ РИНКІВ С/Г ПРОДУКЦІЇ

 rinki-340-х-475

Агропродовольчі ринки в умовах поширення COVID-19 мають працювати із дотриманням суворих вимог.

За інформацією урядового порталу Міністерство охорони здоров’я розробило постанову щодо відновлення роботи агропродовольчих ринків, яку в середу, 29 квітня, буде винесено на розгляд Кабінету міністрів України.

Зокрема, у зазначеній постанові йдеться про певні вимоги дотримання індивідуального захисту та забезпечення протиепідемічних заходів.

Допуск працівників, продавців і відвідувачів ринку здійснюватиметься виключно за наявності вдягнутої медичної маски (у тому числі виготовленої самостійно) або респіратора; проходження безконтактного температурного скринінгу.

Серед вимог роботи агропродовольчих ринків наступне:

- наявність на кожному вході (в’їзді) на територію ринку диспенсерів з антисептиком;

- проведення дезінфекції контактних поверхонь кожні три години;

- прибирання та дезінфекція всіх приміщень, включаючи стаціонарні торговельні місця – наприкінці кожного робочого дня.

Кількість відвідувачів, які одночасно перебувають на території ринку, не повинна перевищувати кількості з розрахунку один покупець на 10 кв. м торговельної площі ринку. Також на прилеглій до ринку території має бути забезпечена відсутність неконтрольованої (стихійної) торгівлі.

Урядовою постановою також буде передбачено:

Для продавців:

- відстань між робочими місцями продавців – не менше трьох метрів;

- місця торгівлі повинні бути обладнані захисними екранами між продавцями і покупцями із плівки або пластику.

Для працівників:

- забезпечення постійного інформування відвідувачів ринку щодо встановлених обмежень та щодо профілактики коронавірусної хвороби COVID-19;

- забезпечення контролю за дотриманням вимог щодо профілактики поширення COVID-19 та оперативне усунення порушень.

Головний державний санітарний лікар Віктор Ляшко на своїй сторінці у Facebook повідомив, що підписав постанову щодо протидії поширенню COVID-19 в місцях торгівлі харчовими продуктами на агропродовольчих ринках (від 27 квітня 2020 року № 14). Вона набере чинності в середу, 29 квітня. Пан Ляшко зауважив, що здійснюватиметься щоденний контроль Державною службою України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів. Щодня буде надаватися дозвіл на роботу наступного дня. Якщо ринок порушить правила – наступного разу він зможе відкритись і здійснювати свою діяльність тільки через тиждень.

 

За інформацією КМУ