РЕДАКЦІЯ ГАЗЕТИ “Вісник Фермер України” ЗАПРОШУЄ ПІДПРИЄМСТВА ДО СПІВПРАЦІ З ФЕРМЕРАМИ

images-(2)

У 2020 році збережено державну підтримку АПК. Таке рішення прийняте 13 квітня на позачерговому засіданні Верховної Ради України.

Так, на підтримку шляхом здешевлення кредитів закладено суму у розмірі 1,2 млрд грн.

1 млрд грн залишився на компенсації по закупівлі техніки та обладнання вітчизняного виробництва На програму розвитку фермерства та кооперативів заплановано спрямувати 400 млн грн.

Урядом прийнято постанову № 109 «Про внесення змін до постанови КМУ від 8 лютого 2017 року № 77», якою визначено напрями державної підтримки на 2020 рік і найближчим часом буде здійснено погодження паспортів та інших нормативно-правових актів на виконання цих програмами.

За нашими розрахунками вже з червня 2020 року фермери зможуть користатися цими програмами державної підтримки, в тому числі і додатковою компенсацією 15% вартості с/г техніки та обладнання вітчизняного виробництва (додаткова компенсація в розмірі 15% вартості техніки за бюджетною програмою: код —121100 «Фінансова підтримка розвитку фермерських господарств». Тобто у 2020 році розмір компенсації для фермерських господарств становить 40% (25% + 15%)).

Нажаль, аналізуючи результати використання бюджетних коштів по цих програмах, особливо компенсація за техніку, можливо зазначити ряд негативних моментів, і не в останню чергу низьку поінформованість фермерського загалу, та селян в цілому, про напрямки, умови та шляхи реалізації державних програм підтримки.

Значна частина сільгоспвиробників не лише не знала, яку техніку та обладнання можливо придбати та отримати за неї відшкодування з Держбюджету, а й взагалі не була поінформована про таку можливість. Та ж частина, яка дізнавалася про ці програми не могла знайти виробника необхідної продукції, його координати, реквізити, телефони і т. п. (на сайті Мінекономіки присутні лише перелік підприємств, їх код та назва продукції з ціною).

 

В ЗВЯЗКУ З ЦИМ ПРОПОНУЄМО ВІТЧИЗНЯНИМ ПІДПРИЄМСТВАМ,

які входять в цей перелік, розмістити інформацію про підприємство, його техніку та обладнання в «ПЕРЕЛІКУ ВІТЧИЗНЯНИХ ПІДПРИЄМСТВ, ВАРТІСТЬ ТЕХНІКИ ТА ОБЛАДНАННЯ ЯКИХ ЧАСТКОВО КОМПЕНСУЄТЬСЯ ЗА РАХУНОК КОШТІВ ДЕРЖАВНОГО БЮДЖЕТУ В 2020 РОЦІ», який буде надруковано у газеті «Вісник Фермер України» в травні 2020 року та розповсюджений по всіх обласних АФЗУ, серед фермерів, та продубльовано в липневому номері видання, який буде розповсюджуватися на виставці «Агро 2020» (м. Київ, НК «Експоцентр України», 11 – 14 серпня 2020 р. ЗВЕРТАЄМО УВАГУ! ВИСТАВКУ ПЕРЕНЕСЕНО!).

 

Вартість розміщення блоку з назвою та контактами

підприємства                                                                                                                      – 600,00 грн.,

в т.ч. ПДВ,

вартість кожної позиції з назвою техніки (не більше

60 знаків по кожній позиції)                                                                                 – 30.00 грн.,

в т.ч. ПДВ

 

Термін подачі матеріалів – не пізніше 15 травня 2020 року.

 

ТОВ «Господар  ЕЦ», газета «Вісник Фермер України». Сайт: www.farmer-ukr.com

Адреса: вул. Іоанна Павла II, 21, офіс 415, м. Київ, 01042.

Тел.: (044) 501-78-23, 050-391-94-72, 067-348-10-35. E-mail:  farmexpo@ukr.net