ПРОДОВОЛЬЧІ РИНКИ НЕОБХІДНО ВІДКРИВАТИ

ринок

Проблема коронавірусу надзвичайно серйозна, але й проблема економічна – не на останньому місці. Я не думаю що президент республіки Білорусь О. Лукашенко настільки безрозсудний, щоб безпідставно не вводити такі жорсткі міри, як хоча б у нас. Його кроки це швидше за все намагання балансувати між безпекою медицинською та безпекою економічною. Тому й працюють в Білорусі всі підприємства, в тому числі і продовольчі ринки.

Чого не скажеш про Україну.

Продовольчі ринки України – на карантині. А це проблеми для пересічних громадян, особливо з низьким рівнем доходів. Це проблеми для працівників ринків, тих же «перекупників», як ми їх звикли називати. А фактично, це самозайняті верстви населення, які забезпечують мільйони своїх сімей засобами для існування. За ними потягнуться логістичні ланцюжки – від «дядька» на старих Жигулях, до великих транспортних компаній.

Певною мірою відчують проблему і великі оптові ринки (за нашою інформацією оптові ринки «Столичний» та «Шувар» працюють в «карантинному» режимі).

Та як завжди, крайніми будуть сільгоспвиробники: фермери, а особливо власники ОСГ, приватники. Вже сьогодні з південних областей надходять тривожні сигнали: ранню тепличну продукцію (огірки, капусту, салати, цибулю-пирей) нікуди дівати. А що буде коли настане час збору та реалізації суниці, ранніх кісточкових?

Вихід один. Продовольчі ринки необхідно відкривати. Звичайно, з дотриманням всіх протикоронавірусних заходів: з масками, рукавичками, дезінфікуючими засобами і т.п.

Для того, щоб проаналізувати ситуацію з реалізацією сільгосппродукції по всій Україні, в Вайбері була створена спільнота «Фермер України», до якої підключені всі голови обласних відділень Асоціації фермерів та приватних землевласників України. Чекаємо від них інформації та пропозиції на цю актуальну тему, узагальнивши яку, АФЗУ напрацює звернення до Кабінету міністрів України з своїми вимогами.

 

Михайло Данкевич,

Тел./Вайбер: +380503919472