ПРІОРИТЕТИ ДЕРЖАВНОЇ ПІДТРИМКИ СІЛЬСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА НА 2020 РІК: З КИМ РАДИЛИСЯ, ТА ПРО ЩО ГОВОРИЛИ?

Image

 

За інформацією офіційного сайту Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства (http://www.me.gov.ua) 2 січня 2020 року відбулася відкрита зустріч з аграрними асоціаціями під головуванням заступника Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тараса Висоцького. Там же повідомляється, що кожен отримав змогу висловити свої пропозиції щодо напрямів державної підтримки на 2020 рік.

«На сьогодні ми вже маємо певні напрямки, які визначені ключовими, серед яких – підтримка малих і середніх виробників у рамках запровадження обігу земель сільськогосподарського призначення. Наша мета – спільно з профільними асоціаціями напрацювати програми підтримки, які включатимуть дві цілі: економічний ефект та створення нових робочих місць», – підкреслив заступник Міністра.

За результатами наради визначено основні пріоритети:
- підтримка галузі тваринництва, садівництва;
- підтримка переробної галузі;
- відшкодування вартості за придбання с/г техніки та обладнання;
- оновлення порядків розподілу коштів, переліків та ін.;
- пропозиції щодо оновлення податкового кодексу.

Але у мене відразу виникає безліч питань, як до Тараса Висоцького, так і до організаторів цього зібрання:

-         Які асоціації, по іменно, брали участь у цій зустрічі?;

-         Чому на цій зустрічі не були присутні представники Асоціації фермерів та приватних землевласників України, Союзу сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів України, Асоціації дорадчих служб України?

-         Чи запрошувалися вищезазначені організації на цю зустріч?;

-         Яка доля «Концепції розвитку фермерських господарств та сільськогосподарської кооперації на 2018 – 2020 рр.»?;

-         Чому зібрання відбулося саме 2 січня, коли практично всі організації, а особливо громадські, мали вихідні дні?.

Єдиний позитив, це інформація з того ж сайту, що Мінекономіки приймає пропозиції від асоціацій по можливих напрямках державної підтримки до 10 січня 2020 року.

То ж м’яч, як то кажуть, на полі профільних асоціацій. Сподіваюся що своїх шансів вони не прогавлять.

Михайло Данкевич,

для «Вісник Фермер України»