КОШТИ ДЕРЖАВНОЇ ПІДТРИМКИ ПІШЛИ НА РАХУНКИ ФЕРМЕРІВ

За інформацією Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства майже 1 млрд. гривень, які були заблоковані у судовому порядку через позов від ГС «Всеукраїнська аграрна рада» (ВАР) до попереднього Уряду, було спрямовано на дофінансування програм державної підтримки сільського господарства в останні дні 2019 року.

Це стало можливим завдяки розблокування судом 28 грудня 2019 року, у відповідності до касаційного позову Міністерства юстиції України, можливості проведення виплат за двома державними програмами: «Державна підтримка тваринництва, зберігання та переробки сільськогосподарської продукції, аквакультури (рибництва)» (830 млн. гривень) та «Фінансова підтримка розвитку фермерських господарств» (186 млн. гривень).

За нашою інформацією з різних областей України по цим програмам кошти отримали господарства які подавали документи по жовтень місяць. Також є надія, в разі правильності оформлення всього пакету документів, що кошти отримають і решта господарств.

Стосовно коштів державної підтримки фермерів по постанові №1102 (безвідсоткове кредитування на поворотній основі) через Укрдержфонд, то за нашою інформацією кошти на рахунок Укрдержфонду надійшли майже опівночі 27 грудня і всі, майже 200 господарств, встигли їх отримати.

Більш точні данні по областях будемо мати вже в наступному році – слідкуйте за нашою інформацією.

Довідково.

Постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 10.12.2019 у справі № 826/13664/18 задоволено частково апеляційну скаргу ГС «Всеукраїнська аграрна рада» та скасовано рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 30.05.2019 у справі за адміністративним позовом ГС «Всеукраїнська аграрна рада» до КМУ про визнання протиправними та нечинними нормативно-правових актів, прийнято нове рішення, яким визнано протиправними та нечинними з моменту прийняття: постанову Кабінету Міністрів України від 07.02.2018 № 107 «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для підтримки галузі тваринництва»; постанову Кабінету Міністрів України від 07.02.2018 № 106 «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання фінансової підтримки розвитку фермерських господарств».

Визнання протиправними та нечинними з моменту прийняття постанов КМУ призводить до неможливості використання коштів, передбачених Мінекономіки у державному бюджеті за програмами «Державна підтримка тваринництва, зберігання та переробки сільськогосподарської продукції, аквакультури (рибництва)» та «Фінансова підтримка розвитку фермерських господарств», з моменту прийняття судового рішення, а саме з 10.12.2019.

 

Михайло Данкевич,

для «Вісник Фермер України»