Вадим Івченко: Кричущий факт фальсифікації вже на початку розгляду питань про ринок землі

Ивченко-веб-2

Сьогодні у Верховній Раді відбулась масштабна фальсифікація. Комітет з питань аграрної політики та земельних відносин, з порушенням всіх норм і правил, провів таємне засідання на якому підтримав законопроект про продаж сільськогосподарської землі. Про це на брифінгу у Верховній Раді заявив народний депутат, член фракції “Батьківщина” Вадим Івченко.

“На попередньому засіданні Комітету, яке відбулось 16 жовтня, одноголосно було підтримано рішення про проведення наступного засідання 18 жовтня о 14-30. Натомість, керівництво комітету самостійно, без попередження інших депутатів, а також авторів альтернативних законопроектів, змінило місце та час проведення засідання, на яке “встигли” лише депутати від слуги народу. Ними ж і було винесено рішення про підтримку законопроекту за авторством Голови комітету, яким окрім іншого, дозволяється продаж сільськогосподарської землі іноземцям, тим, які вже працюють в Україні” – розповідає депутат.

Він підкреслює, що зроблено це було тому, що аграрні депутати не захотіли аби на засіданні були присутні представники громадськості, асоціацій, фермери та журналісти, ну і напевне депутати від опозиційних партій.

“Ганьба так паплюжити законність та відкритість парламентаризму! Питання ринку землі надзвичайно чутливе і громадськість має право висловити свою думку. Особливо, якщо зважати на останні соціологічні дослідження, які виявили, що українці в більшості проти відкриття ринку землі” – наголошує депутат.

Вадим Івченко заявив, що фракція звернулась до Президента, Голови Верховної Ради, Голови Уряду з проханням втрутитись, відновити законність та змусити голову Аграрного комітету провести засідання у визначений термін та розглянути всі законопроекти.

“Такі “реформи” не будуть сприйняті ні суспільством, ні аграріями та фермерами. Адже всі наші високопосадовці висловлювались за відкритість, недопущення іноземців до ринку землі, переважне право українців доступу до ринку землі. “Підтриманий аграрними депутатами” законопроект всі ці пункти не враховує! Тому ми вимагаємо провести засідання Аграрного комітету у визначений час, розглянути альтернативні закони та переголосувати! В разі, якщо наша вимога буде проігнорована, залишаємо за собою право звернутись до правоохоронних органів для притягнення винних у фальсифікаціях до відповідальності” – закликав Вадим Івченко.