ПРОДАВАТИ ЧИ НЕ ПРОДАВАТИ: ЧИ ЗНАЙШЛИ СПІЛЬНУ МОВУ ВЛАДА ТА АГРАРІЇ В ЗЕМЕЛЬНОМУ ПИТАННІ?

20190919_093248

 

Є дві новини: одна хороша, інша  – погана.

Хороша та, що врешті відбувся справжній діалог аграрної спільноти з владою нашої держави, причому зауважте, з усіма гілками влади: Президентом України Володимиром Зеленським, Прем’єр-міністром України Олексієм Гончарук, Міністром розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тимофієм Миловановим, Міністром юстиції України Денисом Малюською, Міністром фінансів України Оксаною Маркаровою та головою Комітету з питань аграрної та земельної політики Миколою Сольським. Діалог стосувався майбутнього запровадження обігу землі.

У своєму короткому виступі Володимир Зеленський запевнив присутніх, що проблематика запровадження ринку землі потребує широкого публічного обговорення задля розвіювання всіх міфів та маніпуляцій які були посіяні у свідомості громадян за останні 20 років. Він підкреслив, що нинішнє зібрання має на меті пошук оптимальних та збалансованих рішень в моделі майбутнього ринку землі.20190919_100803

На переконання Президента – земля належить українцям і продавати її чи купувати зможуть лише громадяни України та українські компанії! У громадян України повинно нарешті з’явитися повноцінне право на свою рідну землю. Право володіти, право користуватися, та право розпоряджатися своєю землею!

Більш детально на майбутній моделі ринку землі зупинився Олексій Гончарук. Нажаль, переконати багатьох учасників зібрання про вірність шляху, який обрала Команда Зе!, йому не вдалося.

Зал реагував нервово, інколи зриваючись на вигуки «ганьба», вбачаючи головну проблему в можливому допуску до процесу купівлі – продажу землі іноземців через входження їх в українські сільгосппідприємства.20190919_111204

Погана та, що владна команда налаштована рішуче на запровадження ринку землі, хоч і з 1 жовтня і щоб аграрії не робили – ринку землі бути. Яким йому бути – залежить від нас сами, від нашої позиції, від нашої не байдужості.

 

Михайло Данкевич,

Газета «Вісник Фермер України»