ЧИЇ ІНТЕРЕСИ ЛОБІЮЄ ВАР?

Всеукраїнська Аграрна Рада, а скорочено ВАР, знову лобіює інтереси великого агробізнесу та вводить в оману аграрну спільноту.

Це випливає з прес-релізу майбутньої прес-конференції (http://uacouncil.org/uk/post/obmezenna-importu-mineralnih-dobriv-zahist-vitciznanogo-virobnika-ci-posilenna-monopolii-pres-anons), на якій голова ВАР Андрій Дикун та голова спілки виробників, імпортерів та трейдерів агрохімії і агротехнологій Сергій Рубан планують розповісти про те, що рішення . Міжвідомчої комісії з міжнародної торгівлі (МКМТ) про проведення розслідувань щодо імпорту в Україну азотних добрив та добрив мінеральних з вмістом азоту, фосфору та калію обмежить імпорт, призведе до дефіциту мінеральних добрив та їх здорожчання, а також остаточно монополізує ринок добрив в Україні.
Те що це неправда та лобіювання інтересів однієї з країн-постачальників мінеральних добрив говорить сувора статистика.

Підтвердженням цього є наведена інформація державної фіскальної служби.

Табл-импорту-мин-добрив

 

Як бачите, монополізмом тут і не пахне, навпаки йде розширення переліку учасників цього ринку (з 2016 року добавилося більше 5 країн), та й кількість імпорту зростає (якщо не рахувати просідання ринку в 2018 році за рахунок обмеження торгівлі з країною-агресором).

То чому галас, чому так «стурбована» ВАР?

Цифри говорять самі за себе!

 

Михайло Данкевич,

Прес-служб ССОКУ