ФЕРМЕРСЬКИЙ ФОРУМ НА ПОЛТАВЩИНІ

Ф5

Вчора, 22 серпня 2019 року, у місті Миргород Полтавської області відбувся фермерський форум, участь у якому взяли біля 300 фермерів з багатьох куточків України. Господарі відірвалися від своїх хлопотів щоб обговорити найболючіше для них питання – заяви влади про запровадження ринку землі. Відкрив зібрання організатор цього заходу, віце-президент АФЗУ, голова обласної Асоціації фермерів «Відродження Полтавщини» Василь Бурлака, а Віталій Саблук, заступник директора ННЦ «Інститут аграрної економіки», презентував проєвропейську модель, де вся політика держави ґрунтується на підтримці саме дрібних фермерів, які працюють на землі та є важливою складовою частиною економіки країни.

Ф1 Ф2 Ф3 Ф4

Обговорення та виступи фермерів йшли як завжди бурхливо та емоційно, то ж і при озвученні напрацьованого ініціативною групою проекту рішення фермерський загал розділився на два протилежні табори – тих хто категорично проти любого ринку землі, включно навіть до заборони використання терміну продаж землі, та тих хто допускає його запровадження, але на умовах, які забезпечать цілісність держави, та відповідно її продовольчу безпеку, преференції для працюючих на ній, то що.

В кінцевому результаті фермерів переконали проголосувати за запропонований проект з умовою його доопрацювання ініціативною групою та врахування всіх озвучених пропозицій.

Після закінчення зібрання всі учасники зібралися на вулиці та записали відео звернення до Президента Володимира Зеленського стосовно своєї позиції по ринку землі.

Рішення після доопрацювання буде опубліковано пізніше.

 

Михайло Данкевич,

«Вісник Фермер України»