ДЕРЖАВНА ПІДТРИМКА ФЕРМЕРСЬКИХ ГОСПОДАРСТВ

 

2

Все більше фермерських господарств починають долучатися до використання коштів державної підтримки, як через Укрдержфонд підтримки фермерських господарств, так і шляхом отримання різноманітних компенсацій через уповноважені державні та комерційні банки.

За інформацією Мінагрополітики у липні 1 307 фермерським господарствам (ФГ) буде виплачено 62,9 млн грн.

Кошти розподіляються наступним чином:

- часткова компенсація техніки та обладнання — 46,1 млн грн (864 отримувачі);

- субсидія на 1 га новоствореним ФГ — 2,4 млн грн (41 отримувач);

- субсидія на 1 га для ФГ, крім новостворених — 10,5 млн грн (345 отримувачів);

- здешевлення кредитів — 3,7 млн грн (41 отримувач);

- компенсація дорадчих послуг – 142 тис. грн (16 отримувачів).

У 2019 р. серед аграріїв значно зросла зацікавленість програмами державної підтримки. Так за звітний період компенсацію за придбану техніку отримали 773 фермери.

Стосовно бюджетної програми «Надання кредитів фермерським господарствам», яку реалізовує Укрдержфонд,  то вже затверджені заявки 136 фермерським господарствам, яким перерахують 46,7 млн грн компенсації. З 24 липня комісія по наданню підтримки продовжить свою роботу і фермерські господарства, які подали заявку, пакет необхідних документів та відповідають встановленим критеріям, зможуть сподіватися на бюджетні кошти.

 

А загалом, станом на 10 червня українським аграріям нараховано 131,4 млн грн. часткової компенсації вартості за купівлю техніки та обладнання вітчизняного виробництва за період грудень 2018 року – квітень 2019 року.

Така інформація надійшла до Мінагрополітики від 10 уповноважених банків – Ощадбанк, ПриватБанк, Укрексімбанк, Укргазбанк, Райффайзен банк Аваль, Південний, Банк інвестицій та заощаджень, ПУМБанк, Індустріалбанк, Кредобанк. Загалом, сума коштів, що підлягає частковій компенсації вартості техніки та обладнання українського виробництва становить 174,6 млн грн.

За вказаний період програмою скористалося 1513 сільськогосподарських товаровиробника, в тому числі 773 фермерських господарства, якими придбано 2583 одиниць техніки та обладнання.

На сьогодні оновлений Перелік вітчизняної сільськогосподарської техніки та обладнання включає 11 374 найменувань техніки та обладнання від 163 заводів-виробників.

Нагадаємо, на 2019 рік Державним бюджетом України за програмою «Фінансова підтримка сільгосптоваровиробників» передбачено видатки на суму 881,79 млн грн за напрямами.

 

За інформацією Укрдержфонду та Мінагрополітики