ВАДИМ ІВЧЕНКО: ДЕРЖАВА МАЄ СТВОРИТИ УМОВИ ЯКІ ДАДУТЬ МОЖЛИВІСТЬ ЛЮДЯМ САМИМ ЗАРОБЛЯТИ СОБІ НА ЖИТТЯ

Ивченко-веб-2 

Вадим Івченко, народний депутат України VIII скликання, заступник голови Комітету з питань аграрної політики та земельних відносин Верховної Ради України, фракція «Батьківщина».

Входить в трійку найефективніших аграрних депутатів цього скликання. Має 16 законопроектів, які стали законами. Загалом за свою 5 річну діяльність подав понад 250 законодавчих ініціатив.

 

Сьогодні в сільській місцевості склалася така ситуація, що розмір орендної плати за земельні паї ледве перевищує тисячу гривень. Отже сім’я, скажімо з 4 людей, може розраховувати на виплату до 5 тисяч гривень в рік. Мізерні кошти. За них навіть не можливо сплатити комунальні платежі за декілька місяців. Села, де люди виживають лише за рахунок зданих паїв за такими цінами, приречені на вимирання. А про те, що орендна плата достатня для того, щоб накопичити кошти для оренди іншого паю, для розширення присадибного господарства – годі й думати.

Ціни оренди української землі низькі тільки тому, що за неї не конкурують мільйони фінансово спроможних сільських господарств.

На моє глибоке переконання, ключ до кардинального вирішення економічних негараздів в країні — в глибинній трансформації економіки і, зокрема, її головної складової — сфери АПК. Її радикальна структурна перебудова на користь мільйонів малих сімейних ферм стане величезним резервом нарощування зайнятості, виробництва життєвонеобхідних продуктів харчування, збереження сільської поселенської мережі, сталого розвитку територій, формування середнього класу на селі, поштовхом для розвитку сільського машинобудування і т. д.

Україні потрібна нова політика, нові цінності і нове стратегічне бачення розвитку аграрного сектору. Тільки це дозволить зробити крок до сільського розвитку, гідних умов життя і праці у селах, економічної спроможності громад та підвищення конкурентоспроможності малого підприємництва у сільській місцевості.

Колосальні земельні масиви державної власності мають бути розпайовані, а на їх місці створені кооперативи або сімейні ферми. Малі сільськогосподарські підприємства, в свою чергу (перш за все сімейні ферми), мають бути єдиними об’єктами бюджетної підтримки та оплачувати лише податок на землю. І в найближчому майбутньому отримаємо 200 – 250 тисяч сімейних фермерських господарств. А це приблизно один мільйон сільських жителів, які прямо задіяні в сімейному виробництві.

В основі розбудови ринкової інфраструктури в сільській місцевості має бути створення сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів, формування об’єднань дрібних товаровиробників та належної заготівельно-збутової мережі.

Створення кооперативів – це шлях до виробництва більш якісної продукції сільськими дрібними товаровиробниками та реальна можливість покращити сімейний бюджет і подолати проблему бідності на селі. Також, завдяки об’єднанню в кооперативи, селяни можуть захищати себе від диктату монополістів і посередників.