МЕРТВІ БДЖОЛИ НЕ ГУДУТЬ, А ЯКЩО Й ГУДУТЬ, ТО ТИХО, ТИХО …

Трутень 2

 

Чи замислювалися коли не будь більшість з наших фермерів, що собою представляє їхня профільна, єдина на всю Україну, громадська організація АФЗУ – Асоціація фермерів та приватних землевласників України? Навіщо вона створювалася, за рахунок чого вона здійснює свою роботу, чиї інтереси відстоює та й чого взагалі досягла за майже 30-и річну діяльність?

Здавалося б навіщо ставити такі безглузді питання, невже не розуміє кожен фермер, що те що має українське фермерство на сьогоднішній день це здобуток АФЗУ завдяки їх підтримки (не можу сказати всіх, навіть значної частини, правильніше сказати найактивнішої частини з них). А по великому рахунку українське фермерства має вагомі здобутки (чого варта лише Постанова КМУ, яка опублікована в щойно виданому березневому номері газети «Вісник Фермер України»).

Та поставити такі питання змусила статистика сплати членських внесків АФЗУ за 2018 рік, цифри якої говорять зовсім інше. 100 % внесків заплатили лише 8 обласних організацій з 24 діючих на сьогоднішній день (Рівненська,Чернігівська, Донецька, Полтавська, Сумська, Івано – Франківська, Харківська, Черкаська.).

Ще п’ять областей «ходять у середняках» – Львівська (81,9%), Дніпропетровська (74,8%), Запорізька (59,2%), Київська (47,0%), Житомирська (42,1%).

Шість – у відстаючих: Кіровоградська (37,2%), Волинська (27,6%), Тернопільська (21,4%), Миколаївська (9,9%), Хмельницька (8,27%), Одеська (6,2%).

Ну а абсолютні аутсайдери: Вінницька (2,63%), Чернівецька (1,76%), Херсонська (0,87%), Луганська (0,0%), Закарпатська (0,0%) – мабуть вирішили «наша хата з краю, ми нічого не знаємо …», ми й на дурнячка покористуємося тими «благами», які для нас всіх, «красивих та розумних» здобула АФЗУ.Трутень 3

Це якось несправедливо, якщо не сказати більше – це не порядно і очільникам цих обласних організацій потрібно замислитися, а чи доцільно їм займати цю посаду?

Та й АФЗУ, при 43% сплати членських внесків фізично не може виконувати свої статутні обов’язки.

Тож, як то кажуть, трутні є не лише серед бджіл …

 

Михайло Данкевич,

Головний редактор.