НАД РИНКОМ ЗЕМЛІ ПОТРІБНО ЩЕ БАГАТО ПРАЦЮВАТИ …

27_main(1)

Навіть якщо ми сьогодні приймемо Закон «Про обіг земель сільськогосподарського призначення», ми не зможемо це зробити за цивілізованими європейськими правилами. Про це повідомив народний депутат України від фракції «Батьківщина», заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань аграрної політики та земельних відносин Вадим Івченко.

“Щоб запобігти тіньовому обороту земель в Україні ВО «Батьківщина» розробила проект, який планується запустити відразу після зміни Президента. Сьогодні в провладних фракціях пропонується можливість віддати одному власнику до 33% землі в одному районі. І вони кістьми ляжуть аби не було обмеження в кількості га на одну фізичну особу. Тому поспішне відкриття ринку землі призведе до небажаних результатів для сільгосптоваровиробників. Лише через 3 – 4 роки після прийняття всіх законів можна буде зробити висновки, наскільки Україна готова до відкриття ринку», — зазначає Вадим Івченко.

За його словами, за пропозицією від «Батьківщини», на першому етапі це має бути не більше 100 – 200 га, право надається тільки фізичним особам, щороку грошову оцінку землі та індексація повинна визначатися громадою. Пріоритет давати виробникам органічної продукції, садівникам і тваринникам.

«Над ринком землі потрібно ще багато працювати, в іншому випадку все може закінчиться хаосом і надалі ми не зможемо зібрати землю в купу. А це означає, що держава можливо втратить вплив і контроль над цим процесом», — підсумував Вадим Івченко.

 

ВФУ