ЗАБОРОНИТИ ПІДВИЩЕННЯ ТАРИФІВ НА ЗАЛІЗНИЧНІ ПЕРЕВЕЗЕННЯ СІЛЬГОСППРОДУКЦІЇ

В Верховній Раді України зареєстрована Постанова щодо заборони підвищення тарифів на залізничні перевезення сільгосппродукції

Депутати фракції “Батьківщина” Вадим Івченко, Іван Кириленко, Сергій Євтушок зареєстрували Постанову «Про тимчасову заборону підвищення тарифів на перевезення сільськогосподарської продукції залізничним транспортом» http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=64809

На початку жовтня неочікувано для учасників ринку “Укрзалізниця” підвищила ціну за використання вагонів перевізника, зокрема зерновозів. Внаслідок цього, вартість перевезення сільгосппродукції зросла майже вполовину. Вважаємо, що таке рішення приймалось без належних економічних підстав та проведення констультацій з усіма зацікавленими сторонами. А також впевнені, що “Укрзалізниця” використовує своє монопольне становище на ринку, адже вже декілька разів за цей рік піднімала ціни на перевезення” – говорить Вадим Івченко.

Також він підкреслив, що подальше зростання тарифів завдасть суттєвих фінансових втрат малому та середньому фермерству, а також це може вплинути на своєчасність виконання осінньо-польових робіт.

В постанові, зокрема, зазначено на необхідності терміново вжити законодавчих заходів для захисту вітчизняного аграрного сектору з метою недопущення критичної ситуації у сфері залізничних перевезень сільгоспвантажів і запропоновано запровадити мораторій на підвищення тарифів на перевезення залізничним транспортом сільгосппродукції до 1 січня 2020 року.

ВФУ