Порошенко підтримав скасування мораторію на землю

22 травня 2018 року Європейський суд з прав людини рекомендував скасувати в Україні мораторій на продаж землі сільськогосподарського призначення.

У відповідь на це ЗМІ поширили інформацію що Президент України Петро Порошенко підтримує це рішення та виступає за скасування мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення. Про це він заявив на засіданні Національної інвестиційної ради в Києві .

Пряма мова: «Чинний мораторій на продаж земель стримує інвестиції, гальмує розвиток аграрного ринку і позбавляє значну кількість громадян України можливості реалізувати конституційне право розпоряджатися своєю земельною власністю. Але навіть рішення Європейського суду з прав людини, який визнав, що абсолютна заборона на купівлю і продаж земель сільськогосподарського призначення порушує Європейську конвенцію з прав людини, не протверезило наших популістів. Мушу визнати, що я в цьому питанні, хоч і стою на позиціях української Конституції та європейського права, але поки що перебуваю в політичній меншості».

Петро Порошенко зазначив, що продовжить докладати зусилля щодо зміни політичної ситуації у відношенні до цього питання.

«Але я продовжу докладати свої зусилля, щоб добитися в цьому питанні перемоги здорового економічного глузду. Для вирішення такої проблеми демократія вимагає часу і сили, але сили переконання. І, звичайно, роботи з громадською думкою», — підкреслив Петро Порошенко.

Редакція газети „Вісник Фермер України” має свою точку зору на цю проблему, неодноразово висвітлену на шпальтах нашого видання, але вона може не співпадати з точкою зору наших читачів.

Тому ми пропонуємо відкриту дискусію з цього приводу. Дискусію не з приводу доцільності чи не доцільності запровадження ринку землі, а дискусію з приводу позиції Президента України до цієї проблеми.

Інформацію можливо надсилати на електронну скриньку редакції: farmexpo@ukr.net

Звертаємо увагу, що Ваші відповіді будуть розміщені в широкому доступі. Ваші персональні данні, за Вашим бажанням, можуть не публікуватися.

 

Редакція газети „Вісник Фермер України”