ВІДБУВСЯ ВАЖЛИВИЙ СЕМІНАР ДЛЯ АГРАРІЇВ ПОЛТАВЩИНИ

 

 

24 травня 2018 року в місті Полтава відбувся семінар – практикум «Практичні поради для сільгоспвиробників по збереженню землі та оптимізації оподаткування»

DSC_3931_веб

Семінар було організовано Асоціацією фермерів і приватних землевласників “Відродження Полтавщини”, редакціями журналу «АгроPRO» та газети «Вісник Фермер України» за підтримки Департаменту агропромислового розвитку Полтавської ОДА.

Відкрив семінар голова Полтавської Асоціації, віце-президент АФЗУ Василь Бурлака, а з інформацією від Департаменту АПР виступив начальник відділу врегулювання відносин власності, правової допомоги населенню та соціального розвитку Чорненький Сергій Іванович.

Спікерами на семінарі були Олександр Норочевський – адвокат з земельних питань та Ельвіра Ткачова — головний редактор журналу «АгроPRO», експерт з питань оподаткування сільськогосподарських товаровиробників ГО «Інститут податкових реформ».

DSC_3938-веб

В ході семінару спікери проаналізували недоліки договорів оренди землі, які укладаються сільгоспвиробниками та запропонували включити до них ті положення, які захистять право користування землею. Були детально розглянуті юридичні та податкові аспекти користування землею, власники, якої померли, а також особливості застосування сільгосппідприємствами емфітевзису та суборенди.

Олександр Норочевський звернув увагу учасників семінару на, здавалось би незначні події, які можуть стати першим кроком у рейдерському захопленні земель сільськогосподарського призначення та дав поради як цього уникнути.

Багато хто з сільгосппідприємств скаржаться на те, що забагато сплачують податків (і це дійсно так). Але при цьому через необізнаність  вони не користуються тими перевагами, які держава передбачила для них у Податковому кодексі. Єльвіра Ткачова запропонувала скористатися такими нормами і зменшити податкове навантаження своїх підприємств.

DSC_3936-веб

Семінар виявився для учасників надзвичайно цікавим, корисним та інформативним. Фахова ексклюзивна інформація надавалася на прикладах в доступній формі. Про це свідчать відгуки, які протягом декількох годин після закінчення семінару отримував голова обласної Асоціації Василь Бурлака.

Якщо вас зацікавила тематика семінару звертайтесь до редакції газети «Вісник Фермер України» та журналу «АгроPRO» і у вашому регіоні може бути проведений такий же захід.

 

Редакція ВФУ