Вадим Івченко: До прийняття земельних законів знімати мораторій – злочин!

Заяви провладних агітаторів, що після зняття мораторію на землі сільськогосподарського призначення їх ціна значно виросте, не відповідає не тільки дійсності, але й здоровому глузду. Про це заявив народний депутат, член фракції «Батьківщина» Вадим Івченко.

«Нещодавно почався новий наступ на мораторій на продаж землі сільськогосподарського призначення. Провладні активісти заявляють, що саме після його зняття ціна на землю та оренду паїв виросте у десятки разів. По-перше – можливість купити землю буде обмеженою, оскільки на більшість землі заключні договори щодо першочергового викупу. А ніхто з олігархів не стане переплачувати за те, що вони і так вважають своїм» – зазначив він.

Також парламентар підкреслив, що більшість землі знаходяться також і в оренді. І ці договори підписані від 15 до 49 років.

«Не можливо буде підняти орендну ставку для людей, оскільки майже вся земля знаходиться в оренді. А в договорах ціна чітко прописана! Більше того, навіть можливий покупець теж буде зобов’язаний виконувати ці договори. Середній договір оренди – від 15 до 49 років» – підкреслив батьківщинівець.

І за думкою парламентаря, допоки не будуть прийняті зміни до земельних законів, вести розмови про неймовірне підняття економіки та збагачення селян з продажу землі – блюзнірство!

«І це коло ми не розірвемо допоки не внесемо зміни до закону про оренду землі, де ми скажемо, що новий покупець має право розпоряджатися землею так, як він захоче. Але лобісти з Верховної Ради роблять все можливе, аби цього не відбулось. Наприклад, тільки в мене понад 107 земельних законів, алелише 1 поставили у порядок денний – “Про відумерлу спадщину”. Немає політичної волі керівництва держави, щоб приймались земельні закони на користь людей» – наголосив Вадим Івченко.