ФЕРМЕРСТВО – ЦЕ ЖИТТЯ СЕЛА ВЗАГАЛІ!

 

 

В роботі XXVIII з’їзду АФЗУ взяв участь в. о. Міністра аграрної політики та продовольства Максим Мартинюк. Привітавши зібрання від імені Прем’єр-міністра України він виступив з короткою змістовною доповіддю, в якій зосередився на головних проблемах фермерів та своїх баченнях шляхів їх вирішення. Пропонуємо увазі читачів його головні тези:Мартинюк

-          Необхідно кардинально міняти роботу Укрдержфонду та запроваджувати більш тісну співпрацю цього органу з Асоціацією фермерів та приватних землевласників України.

-         Щодо проблеми фермерських земель постійного користування. Ці землі надавалися на умовах постійного користування і люди на них створювали свої фермерські господарства. Потім держава декілька разів обманула фермерів. Тому, на мою думку, буде справедливо передати цю землю фермерам та їх спадкоємцям у приватну власність. Ми подамо відповідний законопроект як урядовий і сподіваємося на підтримку його парламентарями.

-         Стосовно проблематики отримання кадастрових номерів на землі постійного користування, то я сьогодні ж дам особливе доручення Держгеокадастру.

-         Другим важливим кроком буде дорученням начальникам обласних Держгеокадастрів про необхідність зустрічі з головами обласних АФЗ до кінця цього тижня для розв’язання головних земельних проблем на місцях.

-         Я підтримую пропозицію голови Дніпропетровської асоціації про необхідність безпосередньої участі представників АФЗУ в процесі подовження та заключення договорів оренди землі.

-         Щодо оподаткування. Необхідно нарешті сформувати дуже просту систему оподаткування для малого агробізнесу. Алгоритм повинен бути простий – фермер маючи 10 га землі сплачує в кінці року 10 000 грн і до нього ніхто не приходить і не робить ніяких перевірок.

-          Є ще проблема сплати ЄСВ членами фермерських господарств. На мою думку необхідно запровадити для фермерів пільговий період на 5 років, а в цей час сплату ЄСВ повинна взяти на себе держава.

-         Дуже важливим завданням для нас є запровадження 7% ПДВ на сільськогосподарську продукцію. Його започаткування виведе багатьох сільгоспвиробників з тіні.

-         Є проблематика з функціонуванням сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів. Їх необхідно визнати неприбутковими.

-         Питання ринку землі. Позиція Уряду така, що перш ніж відкрити ринок землі, необхідно виростити покупця цієї землі. Землю повинні купляти ті, хто на ній працює. А для цього Уряд має зосередитися на підтримці малих фермерів, дати їм можливість закріпитися на цій землі.

 

Тези з виступу в. о. Міністра аграрної політики та продовольства України М. П. Мартинюка на XXVIII зїзді АФЗУ, 27 лютого 2018 р., м. Київ.