МИНУЛОГО ТИЖНЯ ВІДБУЛОСЯ ДВА ЗАСІДАННЯ КОНКУРСНОЇ КОМІСІЇ УКРДЕРЖФОНДУ.

На минулому тижні 5 та 6 жовтня 2017 року відбулося ще два засідання конкурсної комісії Укрдержфонду по наданню фінансової підтримки фермерським господарствам.

5 жовтня було розглянуто претендентів з наступних областей: Львівської, Рівненської, Хмельницької та Запорізької областей.

З Львівської області було 7 претендентів, з яких один подавав документи безпосередньо до центральної дирекції Укрдержфонду,  з загальною затребованою сумою 2,78 млн. гривень, але отримали рішення про допомого 5 господарств на заальну суму 1,95 млн. грн.

З Рівенської області було 8 претендентів, з яких один подавав документи безпосередньо до центральної дирекції Укрдержфонду,  з загальною затребованою сумою 2,475 млн. грн. – отримали допомогу 5 господарств на загальну суму 0,65 млн. грн.

З Хмельницької області було 12 претендентів з „портфелем” 5,4 млн. грн, а отримали 8 господарств на загальну суму 2,6 млн. грн.

Фермерські господарства Запорізької області (3,45 млн. грн) також були розглянуті в цей день, але комісія відклала прийняття рішення по ним оскільки по одному з господарств потрібно було заключення юридичного відділу про наявність ознак корупції. Це господарство достатньо велике, вже неодноразово користувалося коштами фонду і на думку більшості членів комісії могло б обійтися і без такої допомоги.

 

6 жовтня розглядалися господарства Черкаської та Миколаївської областей.

Участь у конкурсі від черкащан приймало 14 господарств, одне з яких надало документи безпосередньо в центральну дирекцію і затребувані для них кошти становили 5,4 млн грн.

Детельно розглянувши претендентів комісія прийняла рішення надати фінансову підтрику 9 господарствам, в першу чергу тим, які постраждали від літнього стихійного лиха – буревію. Для цього передбачено 2,86 млн. грн.

Миколаївських претендентів було аж 27 господарств (2 – через центральне відділення), на загальну суму 9,0 млн. грн.

Позитивне рішення прийнято по 18 господарствам на суму 3,965 млн. грн.

В цей день планувалося розглянути також і Херсонську область, але комісія не встигла це зробити за браком часу. Розгляд перенесено на інший день.

За інформацією члена комісії, представника від АФЗУ, віце-президента Віктора Гончаренка, що засідання відбуваються конструктивно, з уважним підходом до кожного претендента та врахуванням рекомендацій обласних АФЗ. Нажаль, не всі регіональні Асоціації підходять до цієї роботи відповідально. Так, не зважаючи на особливу увагу АФЗУ та членів комісії до Луганської та Донецької областей, з донеччанами проблем не було, а от від Луганської АФЗ і по сьогоднішній день не вдалося отримати інформації про думку обласної організації про фермерські господарства які подали документи на отримання коштів від держави.

Також необхідно відмітити, що багато господарств подають документи на отримання допомоги, сума якої не забезпечена відповідною заставою, як наприклад декілька господарств Борщевського району Тернопільської області.

Михайло Данкевич, Прес-служба АФЗУ