НЕ ДОПУСТИМО ТРАГЕДІЮ!

Остання спроба найзухвалішого рейдерського захоплення фермерського господарства в селі Метанівка Томашківського району Вінницької області відбулося 31 травня 2017 року, в результаті якого серед білого дня на територію господарства увірвалася група озброєних осіб у балаклавах.

Було ранено 6 осіб, в тому числі і голову господарства, які захищали своє майно.

За декілька днів перед тим подібний випадок трапився і на Кіровоградщині, де було поранено в результаті стрілянини 3 – х власників земельних паїв. Розвиток такої ситуації є загрозою дестабілізації в суспільстві, виникненню бунтів, і не дай Бог – громадянської війни.

Що є причиною виникнення такої ситуації в країні?

Відповідь на це дали делегати 27 – го Надзвичайного з’їзду АФЗУ у своєму Маніфесті, де основною причиною названо спроби запровадження розпродажу українських чорноземів.

Ні на Маніфест, ні на акції протесту, які проходили в 2016 – 2017 роках, ні на селянські Віче та парламентські слухання влада не відреагувала, влада не почула свого народу!

Тому АФЗУ, для розв’язання цієї надважливої національної проблеми в демократичний, цивілізований спосіб, ініціювала проведення референдуму з питання продажу землі сільськогосподарського призначення. Нас підтримали політичні партії «Батьківщина» та «Свобода» і 29 квітня були проведені збори ініціативної групи. Але Київський окружний адміністративний суд, самим цинічним шляхом, заборонив ЦВК навіть розглядати це питання. Український народ залишили без права висловити свою думку щодо долі української землі.

Враховуючи можливу трагедію в разі запровадження ринку землі в сьогоднішніх умовах, про що свідчать останні події на Кіровоградщині та Вінничині, та які можуть поширитися на всю країну АФЗУ прийняла рішення про участь фермерів у акції протесту під стінами Верховної Ради України 7 червня 2017 року з метою недопущення запровадження ринку землі.

Асоціація фермерів та приватних землевласників України звертається до Президента України, Парламенту та Уряду не вносити на розгляд Верховної Ради закон про ринок землі, що може стати останньою краплею дистабілізації ситуації в Україні.

Президент АФЗУ, 

співголова Всеукраїнського комітету захисту рідної землі                                                     Іван Томич