ПАКЕТ ДОКУМЕНТІВ ПРО СКЛАД ІНІЦІАТИВНОЇ ГРУПИ З ПРОВЕДЕННЯ ВСЕУКРАЇНСЬКОГО РЕФЕРЕНДУМУ ЩОДО ЗАБОРОНИ ПРОДАЖУ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКОЇ ЗЕМЛІ ПЕРЕДАНО ДО ЦВК.

DSC03374Сьогодні, 25 квітня, представники ВО «Батьківщина» на чолі з представником ініціативної групи, президентом АФЗУ Іваном Томичем, доставили до ЦВК пакет документів про склад ініціативної групи з проведення Всеукраїнського референдуму щодо заборони продажу сільськогосподарської землі, одним і ініціатором якого була Асоціація фермерів та приватних землевласників України.

DSC03361На брифінгу в фойє ЦВК Іван Томич сказав: «Українські фермери були першими хто став на захист рідної землі ще наприкінці «світської доби». І останні 15 з’їздів АФЗУ фермери приймали рішення щодо недопущення розпродажу землі, бо бачать в цьому загрозу не лише для себе, а й для всього українського селянства та української нації.

Останній, XXVII з’їзд АФЗУ, прийняв Маніфест, з яким фермери звернулися до всіх політичних партій з пропозицією про підтримку, але лише ВО «Батьківщина» чітко заявила, що бере на себе роботу по організації референдуму та пізніше на це пристала ВО «Свобода».

Комітет захисту рідної землі, а це 28 громадських організацій, в тому числі і АФЗУ, ініціювали проведення зборів, які відбулися 19 квітня та зібрали в Жовтневому палаці понад 2100 учасників.

DSC03379Відповідно до Закону про референдум документи на сьогодні оформлені і подаються до ЦВК для прийняття ним рішення щодо початку збору підписів.

Документи – це індивідуальні заяви більше 9000 членів ініціативної групи, які будуть збирати підписи.

Після прийняття та перевірки документів ЦВК у 5-и денний термін повинне прийняти рішення. Після цього – члени ініціативної групи, а це, як я говорив, більше 9000 людей, протягом 40 днів будуть збирати підписи. Їх необхідно зібрати 3 млн, не менше 100 тис у кожній області.

DSC03387У нас сумнівів немає. Ми їх зберемо навіть більше. На другому етапі ці підписи (підписні листи) передаються до ЦВК, яка після перевірки приймає знову рішення, яке стане підставою для Президента України оголосити про проведення референдуму з даного питання»

Михайло Данкевич, Газета «Вісник Фермер України»