БЮДЖЕТНА ДОТАЦІЯ НА СІЛЬГОСПТЕХНІКУ

Кабінет Міністрів України постановою від 01.03.17 р. № 130 затвердив Порядок використання коштів, передбачених у Державному бюджеті для часткової компенсації вартості сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва. У держбюджеті на 2017 рік кошти на цей напрям держпідтримки передбачено у складі бюджетної програми «Фінансова підтримка сільгосптоваровиробників». Головним розпорядником бюджетних коштів та відповідальним виконавцем бюджетної програми є Мінагрополітики. Одержувачами бюджетних коштів можуть бути юридичні особи та фізичні особи – підприємці, основною діяльністю яких є постачання сільгосптоварів (за визначенням, наведеним у п. 2.15 Закону від 24.06.04 р. № 1877-IV «Про державну підтримку сільського господарства України»), вироблених ними на власних або орендованих основних засобах, за умови, що питома вага вартості таких товарів становить не менше 75 % вартості всіх товарів, поставлених такими юридичними та фізичними особами протягом попередніх 12 послідовних звітних податкових періодів сукупно.

Перелік техніки та обладнання, вартість яких передбачається частково компенсувати, буде визначена спеціальною комісією створеною при Мінекономрозвитку.

У газеті «Вісник Фермер України» № 4 (398) за лютий 2017 р ми надавали інформацію, що розмір цієї компенсації буде становити 15 % від її вартості (без урахування ПДВ). Врахувавши зауваження громадських організацій, в тому числі і АФЗУ, у постанові вже прописана компенсація у розмірі 20%.

Нажаль, на сьогоднішній день в Мінагрополітики ще немає повного пакету документів для подачі заявок на отримання держдопомоги: переліку техніки, форми заявки, порядку отримання коштів і т.д. Нам повідомили, що можливо до кінця наступного тижня вони вже будуть готові. Мало віриться, але сподіваємося в квітневому номері газети їх опублікувати.

Всі роз’яснення та коментарі будуть надані нами при отримання від МінАП повного пакету документів.

Редакція ВФУ