Спецрежим ПДВ для аграріїв скасовано

З 1 січня 2017 року всі сільгоспвиробники переходять із спеціального режиму оподаткування на загальну систему. Платникам не потрібно писати відповідних заяв, рішення приймаються контролюючими органами за місцем їх обліку, повідомляють у головному управлінні Державної фіскальної служби. У зв’язку з переходом закриваються рахунки в системі електронного адміністрування ПДВ, які були додатково відкриті сільгоспвиробникам на початку 2015-го року. Закриття відбудеться після закінчення граничного терміну сплати податкових зобов’язань за останній звітний період 2016-го.

Ірина Буглак, начальник управління ГУ ДФС в області: «Тобто для  платників, які перебували на місячному періоді звітування – грудень 2016 – рахунки будуть закриті 31 січня, для платників, які перебували на квартальній системі плати –  20 лютого. У сільгоспвиробників  залишиться один основний рахунок в системі електронного адміністрування, через який і проводитимуться розрахунки з  бюджетом».

Агровиробники мають також врахувати обмеження терміну реєстрації податкових накладних за операціями з постачання товарів чи послуг в межах спецрежиму. Останній день реєстрації – 15 січня, після цього вона здійснюватися не буде. Можуть виникати питання і у випадку, коли за останній звітний період перебування на пільговому режимі було задекларовано від’ємне значення різниці між податковими зобов’язаннями і податковим кредитом. Починаючи зі звітності за перший період цього року, платники подають єдину основну бюджетну декларацію – з позначкою «0110».

Ірина Буглак, начальник управління ГУ ДФС в області: «Якщо за останній  звітний період 2016 року у платника виникло від’ємне значення, то при подачі декларації за січень він повинен перенести це від’ємне значення в бюджетну декларацію. І на свій розсуд уже в подальших періодах ним  скористатися».

Фахівці кажуть, з переходом на загальний режим оподаткування стане простішим бухгалтерський облік, адже декларація одна і відпадає потреба у розподілі податкового кредиту між видами сільгосппродукції. А наскільки збільшиться податкове навантаження на виробників, зараз спрогнозувати важко, адже на суми, що перераховуються до бюджету, впливає ще ряд чинників.