РАЙОННІ ЗБОРИ ФЕРМЕРІВ ЛУГАНЩИНИ

DSC01286 За ініціативи виконуючого обов’язки голови Асоціації фермерів та приватних землевласників Луганської області Сергія Ковальова в період з 5 по 7 грудня 2016 року відбулися зустрічі з фермерами та сільськогосподарськими товаровиробниками 10 районів Луганщини, в одній з таких зустрічей, в Старобільському районі, взяв участь і заступник голови обласної адміністрації Володимир Гуц.

DSC01273Головною метою заходу, підтриманого головою Луганської обласної державної адміністрації – керівником обласної військово-цивільної адміністрації Гарбузом Юрієм Григорійовичем, була розбудова місцевих осередків сільгоспвиробників, як Асоціації фермерів, так і Аграрного союзу. Тому участь у цих зібраннях, окрім керівника обласної Асоціації Сергія Ковальова та керівників місцевих органів влади, брали і заступник генерального директора АФЗУ Михайло Данкевич та голова Аграрного союзу Генадій Новіков.DSC01298DSC01348

Мова на зборах йшла про те, що розбудова осередків не самоціль, а інструмент вирішення проблем селян, фермерів та сільськогосподарських товаровиробників. А їх у аграріїв області достатньо, але специфічні – це зруйнована війною логістика, і як результат – ціна на зернові на 200 – 700 гривень нижча від інших областей. Відсутність банківського кредитування – бо страхові компанії не страхують заставу – знову ж наслідки війни в регіоні. Зруйновані ринки збуту які існували раніше.DSC01366DSC01464

Почути думку аграріїв, поспілкуватися з учасниками зібрань, мав можливість наш кореспондент. Розмова з деякими з них на сторінках газети «Вісник Фермер України», яка на цьому тижні виходить з друку.DSC01488

А основні вимоги аграріїв області та звернення до влади пропонуємо Вашій Увазі:

 ЗВЕРНЕННЯ ФЕРМЕРІВ ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТІ ДО АФЗУ  ТА ОРГАНІВ ВЛАДИ

Обговоривши проблемні питання діяльності фермерських господарств на районних зібраннях фермерів Рада АФЗ Луганської області звертається за підтримкою до Ради АФЗУ та органів влади:

  1. Внести в рішення Ради АФЗУ клопотання про переросподіл коштів Укрдержфонду в 2017 році для фінансової підтримки фермерів Луганської та Донецької областей.
  2. АФЗУ та Міністерству аграрної політики та продовольства України організувати зустріч делегації фермерів Луганської області з Премєр-міністром України з приводу висвітлення проблемних питань та напрацювання шляхів їх вирішення.
  3. Враховуючи відсутність сприятливої логістики (розбиті дороги, відсутність залізничних шляхів сполучення з портовими елеваторами, недостатність приміщення для зберігання зернових), відмова банків в кредитуванні фермерів регіону (по причині близькості зони АТО та відмові страхових компаній у страхуванні застави), відміну спецрежиму ПДВ та відсутності ефективної державної підтримки запровадити механізм повернення 50% від суми перерахованого до бюджету ПДВ аграріям Луганської та Донецької областей.
  4. Раді АФЗУ, президенту, через Народних депутатів України, з якими співпрацює Асоціація, вимагати зустрічі з головою Верховної Ради України для вирішення проблем фермерів Луганської та Донецької областей.

Рада АФЗ Луганської області