ДЕРЖАВА ЗНИЩУЄ УКРАЇНСЬКИЙ АПК

DSC01500_29 грудня в інформаційній агенції «Голос UA» відбулася прес-конференція для засобів масової інформації, головною темою якої була проблематика в агропромисловому комплексі, її причини та наслідки. Участь у ній прийняли економіст Володимир Степанюк, аналітик АСУ Лариса Старикова та президент АФЗУ Іван Томич.

У своєму виступі Іван Томич наголосив, що мова йде не лише про агро виробництво, а й про добробут громадян взагалі, які вже на сьогоднішній день витрачають на харчування понад 60 відсотків свого доходу. Для порівняння, в США на харчування витрачають 10% а в Європі – 15%.

На його думку 2017 рік для агровиробників буде надзвичайно складним. Для цього є три основні причини:

-          Систему оподаткування, яка існувала 20 років – зруйновано. Нового, стратегічного підходу до реформації сільського господарства немає. Єдиний земельний податок, якого вимагають аграрії, не знаходить підтримки у Коаліціянтів.

-          Сподівання на зміни в підтримці аграрної галузі, про які так багато говорив прем’єр-міністр Гройсман і віце-прем’єр Кубів, так і залишилися сподіваннями. Ті жалюгідні 65 млн., що передбачені для фермерів в бюджеті 2017 року погоди в галузі не зроблять, проте «курятники» отримають 2 млрд. гривень! Складається враження що Уряд і Верховна рада втратили відчуття реальності і забули свої Майданівські обіцянки.

-          Тотальне рейдерство, яке досягло свого піку. Понад 7000 фактів захоплення та спроб захоплення сільгосппідприємств по всій Україні.

Ці фактори є загрозливими для розвитку села і сільської мережі і це викличе зменшення експортного потенціалу, надходження в країну валюти, ріст інфляції, здорожчання продукції.

Особливо критична ситуація у фермерів Луганської та Донецької областей, в зв’язку з чим Рада АФЗУ підтримала звернення фермерів про перерозподіл коштів Укрдержфонду в 2017 році на користь цих областей.

А на думку економіста Всеволода Степанюка головна проблема аграрної галузі в тому, що реформи Уряд робить не в інтересах громадян та вітчизняних товаровиробників, а в інтересах транс-національних компаній.

Михайло Данкевич, для «Вісник Фермер України»