ПІДТРИМКА ФЕРМЕРІВ В 2017 РОЦІ: ОБІЦЯЛИ ЗОЛОТІ ГОРИ, А В ПРОЕКТ БЮДЖЕТУ ВНЕСЛИ КОШТИ «НА ТРИ КОМБАЙНИ»!

За останній час фермери наслухалися стільки обіцянок про свою підтримку, що навіть трохи боязко стало – а що ж з тими грошима робити вони будуть. І прем’єр неодноразово обіцяв, і очільник профільного міністерства, і деякі зами з мінекономрозвитку нещодавно свої проекти презентували. І фермерів обіцяли підтримувати і кредитувати, і сільськогосподарські обслуговуючі кооперативи, і сімейні ферми – про які так багато останнім часом говорили. І закон про які, до речі, прийняли.

А в дійсності вийшов «пшик». «Пшик» тому, що на кредитування всіх фермерів, яких сьогодні стало вже менше 40 тисяч, пропонують виділити аж 25 млн. гривень з загального фонду. Тобто менше 1 млн. доларів США. А це – вартість трьох пристойних комбайнів з навісним обладнанням. Далеко заїдемо з такою підтримкою!

А про підтримку фермерів від міжнародних донорів та кредитів (позик), що залучаються державою до спеціального фонду Державного бюджету України у 2017 взагалі мови немає, хоча на останній раді АФЗУ про це так красиво говорила Олена Дяченко, директор департаменту Мінекономіки.

Немає ні копійчини на розвиток сільськогосподарської обслуговуючої кооперації та сімейних ферм. Можливо фахівці Кабміну вирішили, що змінивши «Порядоквикористання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання підтримки фермерським господарствам», передбачивши в ньому можливість виділення коштів через Укрдержфонд для кооперативів і сімейних ферм, вони нададуть потужній поштовх для їх розвитку. Але ж не наповнивши фонд – нічого кардинального змінити не можливо.

А сума в 3,8 млн. гривень на «Фінансову підтримку заходів в агропромисловому комплексі на умовах фінансового лізингу» може хіба що «штани підтримати».

Михайло Данкевич,  Прес-служба АФЗУ