ЗАСІДАННЯ РАДИ АФЗУ ЗА УЧАСТІ ПРЕДСТАВНИКІВ ВЛАДИ

DSC_041012 вересня 2016 року відбулося чергове засідання Ради Асоціації фермерів та приватних землевласників України на якому були розглянуті питання взаємовідносин фермерів та влади, розвитку фермерських господарств та їх кооперації щодо співпраці з світовим банком і іншими донорами, обговорено та затверджено рішення Всеукраїнського комітету захисту рідної землі.

У вступному слові президент АФЗУ Іван Томич розповів, що 9 вересня відбулося засідання урядової робочої групи з питань АПК під керівництвом Першого віце-прем’єр-міністра Степана Кубіва на якій було повідомлено про плани виділення в бюджеті на 2017 рік 5,5 млрд.грн на підтримку агропромислового сектору. А Міністр АПК Тарас Кутовий запропонував ці кошти направити на підтримку саме фермерських господарств розміром до 500 га. Кошти планується надавати через пряму підтримку на 1 га. ріллі.

DSC_0425Коментуючи нещодавні заяви керівництва держави стосовно зняття мораторію на продаж землі, президент АФЗУ підкреслив, що позиція Асоціації залишається незмінною стосовно земельного питання. АФЗУ і надалі виступатиме категорично проти запровадження ринку землі. “Розуміємо, що міжнародні інституції тиснуть на Президента і уряд, проте не можна допустити хаосу, який почнеться із відкриттям ринку землі. Зараз це не на часі” – сказав Іван Томич

З першого питання основним доповідачем був заступник голови комітету Верховної Ради з питань аграрної політики та земельних відносин Вадим Івченко, який тезисно розповів про те, що на сьогодні є в Верховній Раді, які є погляди на зареєстровані Законопроекти, та чого необхідно чекати фермерам від законодавців.

Значну частину часу Вадим Євгенович присв’ятив питанню боротьби з рейдерськими захопленнями земель та господарств, корупції в земельних відносинах, та висвітив свою позицію в вирішенні цих проблемних питань. Стосовно законопроекту про амфітевзис, який надзвичайно турбує фермерів, Вадим Івченко заявив – цей законопроект приймати ні в якому разі не можливо і взагалі застеріг фермерів бути уважними при проведенні різноманітних акцій і чітко відстоювати свої інтереси та вимоги та ні в якому разі не допустити зняття мораторію на продаж землі.

DSC_0490Також було почуто позицію депутата про оподаткування фермерів, спец режим ПДВ та єдиний податок.

Нажаль, фермерам не вдалося почути виступ міністра АПК Тараса Кутового, як то передбачалося попередньо, про що фермери висказали незадоволення представнику міністерства, начальнику департаменту науково-освітнього забезпечення та розвитку підприємництва на селі Андрію Стефановичу. З його ж боку учасники Ради почули про роботу департаменту та позицію Мінагрополітики у відношенні підтримки фермерів, сімейних ферм та особистих селянських господарств.

Про перспективний проект підтримки фермерів з боку світового банку і інших донорів учасники наради почули від директора Департаменту з питань власності Міністерства економіки – Олени Дяченко.

Прес-служба АФЗУ