Прес-конференція АФЗУ: “СТАН СПРАВ У СФЕРІ ЗЕМЕЛЬНИХ ВІДНОСИН ЗАГРОЖУЄ УКРАЇНСЬКІЙ ДЕРЖАВНОСТІ” зібрала скривджених фермерів з багатьох регіонів України

DSC_007030 серпня 2016 року Асоціація фермерів та приватних землевласників України провела прес-конференцію на надзвичайно актуальну та проблематичну на сьогоднішній день тему. Це проблема тінізації та корупції у сфері земельних відносин, яка тягне за собою різке збільшення кількості рейдерських захоплень урожаю, майна і землі, призводить до викрадень та вбивств фермерів, спалень їх господарств та техніки.
DSC_0091Про надзвичайне загострення проблеми земельних відносин, її національне значення, свідчить участь багатьох постраждалих фермерів з різних регіонів України в цій прес-конференції. Болючі проблеми змусили господарів полишити польові роботи та зїхатися на зустріч з журналістами щоб розповісти їм та всьому українському суспільству про ті неподобства що відбуваються з їхніми фермерськими господарствами.

Про резонансне вбивство фермера Мальованого В. В. з Київщині, якого було по звірячому закатовано і вбито у власному будинку розповів його племінник. Про низку злочинів, розбійні напади, завдання тяжких тілесних ушкоджень, викрадення фермерів організованими злочинними угрупуваннями, за якими протягом 9 років не проводиться розслідування через приховування злочинів прокуратурою та слідчими органами в Дніпропетровської області розповів голова обласної Асоціації Анатолій Гайворонський.DSC_0118

Про здійснення крадіжки врожаю, шахрайське пограбування майна у Донецького фермера Віктора Пожидаєва розповів його син Віталій Пожидаєв. Корупція чиновників блокує розслідування злочину. Рішення суду не виконується.

А з Житомирщини були присутні фермери з декількох районів: фермер Юрій Цапун (СФГ «На валах»), голова фермерського господарства «Нона» Петро Головієнко, та фермер Микола Бойченко (ФГ „Межирічка”) – які розповідали про викрадення врожю, захоплення земель та знищення господарств місцевими агрохолдингами в купі з державними корупціонерами.

Про спробу знищення виконкомом Семенівської сільської ради Баришівського району Київської області фермерського господарства тваринницького напрямку розповів Григорій Наконечний, якого знає майже вся Україна як власника славнозвісної корови «Карини», що побувала свого часу під стінами Верховної Ради.

А про фермера Олександра Колотуцького, голову районної Асоціацїї фермерів і приватних землевласників в якого 10 серпня 2016 року в селі Дзюньки, що в Погребищенському районі Вінницької області, біля власного будинку стріляли  і який не зміг приїхати на прес-конференцію по зрозумілим причинам, розповів президент АФЗУ Іван Томич.

І самий останній кричущий факт – 17 серпня, цього року, було викрадено голову фермерського господарства «Зоря» Володимира Зоренка, Дніпропетровської області Юрївського району. До цих пір слідство не закінчено, фермера не знайдено.

       В зв’язку з цим Асоціація фермерів та приватних землевласників України, фермери що були присутні на зустрічі з журналістами, пообіцяли, що коли влада не почує проблем фермерів, не наведе належний порядок в сфері земельних відносин, не припинить рейдерські захоплення та знищення господарств – фермери самі будуть змушені стати на захист себе та своїх родин.

Фермери дали владі чіткий термін – до середини жовтня цього року.

Чи почує їх влада? Чи виконає обіцянки що давала під час Революції гідності?

Прес-служба АФЗУ