У Львові відбулася прес-конференція, присвячена АГРОПОРТ West Lviv 2016

13072738_1178350068843392_3671170175920246980_o28 квітня 2016 року у приміщенні ГО «Львівський прес-клуб» відбулася прес-конференція, присвячена Міжнародному агрофоруму АГРОПОРТ West Lviv 2016.

У прес-конференції взяли участь:

  • Дмитро Титаренко, керівник проекту АГРОПОРТ;
  • Віталій Жалдак, заступник генерального директора з комерційної діяльності ДП «МА «Львів» ім. Данила Галицького»;
  • Наталія Хмиз, директор департаменту агропромислового розвитку Львівської облдержадміністрації;
  • Андрій Воловий, директор з розвитку Кулінарної асоціації “Західна Шеф Група”

Цього року Міжнародний форум з розвитку фермерства АГРОПОРТ вперше проводитиметься у новому форматі «Схід-Захід». Агрофорум стартує у Львові 26-28 травня. Майданчиком стане Міжнародний аеропорт «Львів». Програма АГРОПОРТ West орієнтована перш за все на розвиток потенціалу АПК Західної України. Головну увагу буде приділено найбільш перспективним напрямкам агробізнесу, таким, як тваринництво, овочівництво, лісництво, вирощування органічної продукції, а також іншим актуальним питанням. В рамках АГРОПОРТ West 2016 – вперше в історії АГРОПОРТ – також відбудеться II національний конкурс кухарів «Дені української кухні». Захід традиційно проводиться під егідою Організації Об’єднаних Націй. Цього року він проходитиме в рамках оголошеного ООН року зернобобових. Стратегічним партнером форуму виступає група DCH. Організатор – консалтингова компанія AviaBrand.

Представляючи Міжнародний форум АГРОПОРТ West 2016 у Львові, Наталія Хмиз зазначила, що даний захід є надзвичайно важливим і актуальним для місцевих виробників агропромислової продукції: «Львівщина історично складається так, що присутність дрібного виробника, присутність дрібного фермера – це близько 67 % у валовому виробництві агропромислової продукції. І саме ця категорія виробників потребує нашої уваги. Ми розуміємо, що інколи недостатньо лише фінансової підтримки. Дуже важливо дати знання, дати можливість доступу до тих інноваційних проваджень, які сьогодні відбуваються в аграрному секторі. Варто зауважити, що інформація, яка буде представлена на АГРОПОРТі, буде корисна не лише для Львівщини, а й для аграріїв різних категорій і різних регіонів. Адже вся проблематика заходу є об’єднуючою».

Дмитро Титаренко підкреслив, що особливістю організації проекту АГРОПОРТ є формування програми заходів форуму з урахуванням особливостей і потреб цільової аудоторіі в конкертному регіоні: «Ми обов’язково враховуємо особливості ведення фермерства у тому чи іншому регіоні. Так, у Харкові основною аудиторією є середні та великі фермери. Тоді як у Львові свої особливості, які ми мали врахувати. Тут аудиторією є дрібні та середні господарства. Тому і програма заходу розроблялася відповідним чином». Він також розповів, які саме теми будуть включені до програми АГРОПОРТ West 2016. Це, зокрема, виробництво органічної продукції, інфраструктура, HR, IT у агросекторі тощо. Також на форумі у Львові будуть обговорюватися питання сировинних ресурсів, енергоефективності, кооперації, перспективи вирощування зернобобових. Як завжди, в програмі будуть представлені готові кейси, які можна втілювати у фермерських господарствах. Новинкою форуму цього року стане «алея IT стартапів».

Як відомо, на АГРОПОРТ West 2016 відбудеться ще одна прем’єра – в рамках форуму у Львові вперше пройде ІІ Національний конкурс кухарів «Дні української кухні». Андрій Воловий: «Наша подія буде самою смачною. Місія конкурсу – показати, що українська кухня є надзвичайно різноманітною. В рамках конкурс буде представлено понад 110 номінацій. Понад 90% учасників уже зареєстровані. Можна сказати, що майже вся Україна приїде у травні до Львова, щоб дивувати гостей форуму кулінарною майстерністю. Журі також зібране з усієї України. Це і працівники ресторанів, і люди з освіти, які можуть правильно оцінити якість приготування, люди з великим досвідом суддівства у кулінарних конкурсах. З кожної області будуть представники. Важливим моментом є те, що всі конкурсні страви готуватимуться з українських фермерських продуктів. Це ще одне завдання форуму та конкурс: показати, в Україні є дуже багато фермерів і виробників, які роблять якісну продукцію».

Віталій Жалдак зазначив, що для львівського аеропорту АГРОПОРТ стане важливою подією та новою сходинкою до подальшого бізнес-розвитку: «Враховуючи міжнародний досвід інших аеропортів в галузі розвитку комерції, ми робимо зараз ставку на неосновні види діяльності (неавіаційні). Ми себе позиціонуємо не тільки як локальний майданчик для проведення маленьких заходів, а й виходимо на більш високий рівень, на рівень проведення заходів всеукраїнського та міжнародного масштабу. Для нас співпраця з АГРОПОРТ – це приклад приватно-державного партнерства.

Тому що ми як державне підприємство прагнемо підтримати приватний агробізнес, і маємо для цього відповідні потужності і можливості. Сподіваємося, що даний форум буде першим кроком для аеропорту щодо участі у подібних заходах у майбутньому».

Учасники також висловили надію, що АГРОПОРТ West 2016 у Львові пройде в форматі, максимально комфортному і продуктивному для представників усіх напрямків фермерства, а також тих, хто тільки планує організувати свою ферму.

Детальна інформація та реєстрація учасників на офіційному сайті: www.agroport.ua.