«СЕЛЯНСЬКИЙ МАЙДАН» пропонує план реалізації нової аграрної політики з її кадровим забезпеченням

20141126_130055

26 листопада відбулася прес-конференція: “Селянський майдан» пропонує план реалізації нової аграрної політики з її кадровим забезпеченням, організаторами якої виступили біля 20 громадських організацій аграрного спрямування.

 

ЇЇ учасниками були Микола Миркевич – президент Асоціації фермерів та приватних землевласників України; Іван Томич – президент Союзу сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів України; Роман Корінець – президент ВГО “Національна асоціація сільськогосподарських дорадчих служб України” та Дмитро Воронін – голова Партії відродження села.

 

Приводом для проведення прес-конференції стало формування коаліцією нового уряду та небайдужість громадських організацій до майбутніх змін в аграрному виробництві, в аграрній політиці та у розвитку українського села.

 

На переконання Івана Томича, громадські організації, які представляють українське село, підійшли до розуміння необхідності запровадження нової аграрної політики, в якій головним буде добробут наших співвітчизників, якість їх життя та розвиток сільської місцевості і сільських територій.

 

Нажаль, останні роки вектор розвитку сільського господарства був спрямований лише на зернові та соняшник, а така стратегія не вписується в розвиток місцевих громад та їх добробут.

 

Але підписана коаліційна угода вселяє достатньо оптимізму тим, що в ній задекларовано «ми запровадимо ефективну систему підтримки вітчизняних сільськогосподарських товаровиробників, насамперед сімейних фермерських господарств та забезпечення підвищення добробуту громадян». Але механізму реалізації плану дій не має. Тому громадські організації об’єдналися і готові пропонувати конкретний план дій як вийти на реалізацію цього головного гасла та хто буде реалізовувати цей план.

 

Громадське об’єднання «Селянський майдан» звернулося до Президента України та керівників політичних партій, що сформували коаліцію, з пропозицією призначити віце-прем’єр-міністром з питань Євроінтеграції, АПК та охорони навколишнього середовища Козаченка Леоніда Петровича та міністром аграрної політики та продовольства Полянчича Михайла Михайловича, людей досвідчених, незаплямованих, з про європейською орієнтацією. За цих людей об’єднання готове нести повну відповідальність за їх дії на цих важливих посадах.

 

Микола Миркевич розповів про головні напрямки реформування, які були обговорені з названими кандидатурами та ними підтримані. Це в першу чергу запровадження диференційованої системи оподаткування в аграрному секторі. Господарства з площею землі до 100 га отримують державну підтримку та звільняються від оподаткування. Господарства що мають від 100 до 1000 га землі – державної підтримки не отримують, але і не оподатковуються. І господарства з кількістю землі від 1000 га – наростаюче оподаткування і відсутність державної підтримки.

 

Наступне – це запровадження ринку землі за такими принципами: одноразова купівля громадянином України до 100 га землі з умовою що він буде на ній працювати та не матиме права здавати в оренду чи продавати як мінімум протягом 10 років.

 

Також, на його думку,необхідно не менше 10% поступлень в Державний бюджет від аграрного сектору повертати для розвитку села.

 

Роман Корінець наголосив на необхідності запровадження нових підходів у реалізації нової аграрної політики, а досвід запропонованих кандидатур переконує у здатності їх це робити.

 

Дуже важливо щоб задекларована політика в коаліційній угоді була прийнята сільським населенням та сільськогосподарськими товаровиробниками та мала про європейську спрямованість. Щоб основною особою в цій аграрній політиці був малий та середній бізнес, фермери та кооперативи. Щоб поширення інновацій шляхом дорадництва до фермерів також стало частиною цієї політики. Повинен бути акцент на сільський розвиток.

 

Дмитро Воронін підкреслив про відповідальність учасників «Селянського майдану» за людей, яких вони привели до влади, та про те, що нажаль, тотальна система корупції як була, так залишилася і сьогодні. І це потрібно докорінно змінити. Причому змінити не шляхом третього майдану, а шляхом швидких та глибоких реформ.

За його свідченням, що опирається на дослідження фахівців, демографічна ситуація в нашій державі надзвичайно складна та не збалансована і для збереження нації необхідно відтворювати сільську місцевість, створювати сприятливі умови для жителів сіл і збільшення народження в них дітей.

Михайло Данкевич