Monthly Archives: Січень 2022

ВАДИМ ІВЧЕНКО: РИНОК ЗЕМЛІ – ДЕ ІНВЕСТИЦІЙНИЙ БУМ? ДЕ ВАЛЮТНЕ ЦУНАМІ?

 

Минулий з’їзд Асоціації фермерів та приватних землевласників України (АФЗУ) продовжив статус офіційного представника фермерства у Верховній Раді народному депутату Вадиму Івченку. То ж на передодні чергового фермерського форуму, який заплановано на 15 лютого, наша розмова з парламентарем про проблеми фермерства та аграрної галузі економіки в цілому.

Фото Івченко на 1 стор

Вадим Івченко, народний депутат України, член депутатської фракції політичної партії ВО «Батьківщина» у Верховній Раді України дев’ятого скликання.

 

Кор. Проблеми земельних відносин для для фермерів, для селян, є чи не найголовнішими в їх повсякденній діяльності. Країна живе в умовах ринку землі вже пів-року. Чи отримала держава, фермери, те, що обіцяла влада перед його запуском?

Вадим Івченко. Нещодавно на офіційному сайті Мінагрополітики, у випуску інформаційно-аналітичного бюлетеня «Огляд стану земельних відносин в Україні», висвітлено підсумки 6 місяців функціонування ринку землі. Що ми маємо? Пів року термін не малий. За цей час можна або зробити, або зруйнувати дуже багато. Можна чітко сьогодні сказати: цю реформу суспільство масово не сприйняло. Адже 32 тисячі угод і 150 тисяч га землі це в порівнянні з 6 мільйонами пайщиків і 26 мільйонами га розпайованої землі – це майже ніщо! В загальному підсумку за перші пів року було продано трохи більше третини відсотка від всіх сільськогосподарських земель в державі!

ОСТАННІ ЗМІНИ ДО ПОСТАНОВИ КМУ №1102 ЩО СТОСУЮТЬСЯ ПОРЯДКУ ВИКОРИСТАННЯ КОШТІВ ДЛЯ ПІДТРИМКИ ФЕРМЕРСЬКИХ ГОСПОДАРСТВ

               Гаманець 1
В кінці грудня 2021 року Кабінет Міністрів України прийняв Постанову № 1371 від 23.12.2021 року, якою вніс певні зміни до Постанови від 25 серпня 2004 р. № 1102 «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному
бюджеті для надання підтримки фермерським господарствам»
               Необхідно відзначити прийняті зміни в документі, згідно якого здійснюється підтримка фермерських господарств та сільськогосподарських кооперативів (до цього було сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів).

В Постанові акцентовано увагу, що фінансова підтримка надається фермерським господарствам, зокрема новоствореним у період їх становлення (перші три роки після створення), з відокремленими фермерськими садибами, сімейним фермерським господарствам без набуття статусу юридичної особи, утвореним відповідно до статті 8-1

Закону України «Про фермерське господарство», фермерським господарствам,
які провадять господарську діяльність та розташовані у гірських населених
пунктах, на поліських територіях, визначених в установленому порядку
Кабінетом Міністрів України, на конкурсних засадах на поворотній основі.