Daily Archives: 19.11.2021

ВИЙШОВ З ДРУКУ НОМЕР ГАЗЕТИ “ВІСНИК ФЕРМЕР УКРАЇНИ” ЗА ЛИСТОПАД 2021 РОКУ

Страница-1--из-fermer_21-22_p_2021

Вийшов з друку та надісланий передплатникам черговий номер газети “Вісник Фермер України”, на сторінках якого розповідь про Асоціацію фермерів і приватних землевласників Запорізької області, матеріал про успішного вівчаря Василя Стефурака, та розповідь про те, як новостворене фермерське господарство тваринницького напрямку  з Київщини так і не отримало державної підтримки, хоч про це так люблять говорити наші високопосадовці.

Традиційно в Правовику корисна інформація. А бажаючі купити землю, чи взяти її в оренду знайдуть понад сотню оголошень з різних куточків України.

запитуйте газету у листонош та у своїх голів обласних Асоціацій. А краще передплачуйте та отримуйте  її в паперовому чи електронному вигляді.

Редакція ВФУ

ЗІБРАННЯ АГРАРІЇВ ГРЕБІНКІВЩИНИ

Фото 1 _Гребінківщина16 листопада в актовій залі Гребінківської райдержадміністрації відбулася звітна конференція районної асоціації фермерів і приватних землевласників. На зібранні були присутні члени асоціації – фермери. Конференцію проводив голова районної асоціації Михайло Іванович Рубан. У її роботі взяв участь голова Полтавської обласної асоціації фермерів і приватних землевласників імені Героя України, героя Небесної сотні Віктора Чміленка Василь Михайлович Бурлака.

Повісткою денною зібрання фермерів району був звіт голови асоціації Рубана М. І., вибори делегатів на обласну звітно-виборну конференцію, яка відбудеться 4 лютого 2022 року. Роботу голови районної асоціації визнано задовільною.

Присутніми на конференції порушувалися гострі питання, які безпосередньо торкаються діяльності аграріїв. Зокрема, йшлося про формування цін на вирощену продукцію, недопрацювання в Законі про ринок землі та створення кооперації. Другим питання було обрання делегатів на обласну звітно-виборну конференцію в кількості 5 осіб. Ними стали голова районної асоціації фермерів і приватних землевласників Гребінківщини Рубан М. І., голова СФГ «Оксана» Буц М. М., голова СФГ «Акорд» Кононенко В. В., голова СФГ «Еліт» Терещенко Л. В., голова СФГ «Татіана» Клименко О. О. На захід також запрошено міського голову Колісніченка В. І., ФОП Плиса А. В., голову СФГ «Карат» Охріменка Ю. В.

Особлива увага акцентувалася на необхідності об’єднуватися в сільськогосподарські кооперативи для ефективнішого вирішення спільних проблем.

 

Любов Приймак, Полтава

 

МИХАЙЛО РУБАН:  ГРЕБІНКІВСЬКИХ ФЕРМЕРІВ НЕПОКОЯТЬ ТІ Ж ПИТАННЯ, ЩО Й УСІХ УКРАЇНСЬКИХ. ОДНЕ З НИХ – БЕСПЕКА Й ПРАВОВИЙ ЗАХИСТ

Фото-2_Михайло-Рубан-web

Голова районної асоціації Михайло Рубан наголосив на основних етапах діяльності  організації, окреслив проблеми та перспективи розвитку  фермерського руху в районі.

На жаль, про проблеми та  труднощі говорили більше, ніж про здобутки. І це зрозуміло. Адже загальна в державі тенденція до знищення фермера відчутна і у глибинці.

“ Основна проблема фермера  в районі – це забезпечення власної безпеки, – відзначив Михайло Рубан. Фермер не захищений ні фізично, ні юридично! Нам тут потрібна допомога, а значить тісна співпраця з обласною Асоціацією, комунікація між фермерами та владою, органами безпеки. Хотілося б бачити серед нас більше молодих. Активніше маємо  впроваджувати в роботу інформаційні технології, задіювати інтернет, зокрема соціальні мережі комунікації.”

В обговоренні взяли участь голова обласної Асоціації Василь Бурлака, міський голова Гребінки Віталій Колісніченко, начальник райвідділу  внутрішніх справ Олександр Шаповаленко, представники засобів масової інформації.

Важливим питання для фермерів залишаються: ринок землі, цінова політика держави у питаннях закупівлі продукції, бюрократичні перепони щодо оподаткування, слабка законодавча база. Та головною проблемою, як відзначили абсолютно усі учасники зібрання, залишається роз’єднаність фермерів, байдужість й безініціативність.

“Гуртуймося і довіряймо  досвідченими  й перевіреним людям !” – наголосив Василь Бурлака. І першим кроком до активізації діяльності виявилося бажання  поєднатися в кооперативи, про що йтиметься на найближчих зборах районної організації Асоціації.

 

Світлана Піскова, Полтава.