Monthly Archives: Червень 2021

ВИЙШОВ З ДРУКУ ЧЕРГОВИЙ НОМЕР ГАЗЕТИ “ВІСНИК ФЕРМЕР УКРАЇНИ”

На-сайт-1-из-fermer_11-12_202125 червня вийшов з друку черговий номер газети “Вісник Фермер України”. На сторінках- розповіді про звітно-виборний зїзд АФЗУ, який відбувся 12 червня 2021 року, про святкування Дня фермера в Полтавській та Черкаській областях, багато порад по земельним питанням напередодні запуску ринку землі, декілька сторінок з матеріалами присвяченими діяльності дорадчих служб України, та цікава розповідь про сучасні радіостанції, які, як виявляється, навіть при засиллі мобільних телефонів, можуть дуже допомогти у роботі фермерського господарства.

Газета доставлена на Київський ЦПП для відправки передплатникам. Запитуйте у листонош!

Редакція ВФУ

ДІАЛОГ НА МІНІСТЕРСЬКОМУ МАЙДАНЧИКУ

Заставка-АФЗУ 

На черговому зїзді АФЗУ фермери обрали своїм Президентом Віктора Гончаренка. Цей доволі молодий, але досвідчений керівник добре відомий в Асоціації й за її межами. Його відданість фермерській справі сумніву не підлягає, але тепер до нього придивляються прискіпливіше: як новий Президент розпочне свою каденцію – словами чи справами. Слід віддати йому належне: з усіх можливих варіантів обрав найскладніший, від якого значною мірою залежатиме стратегія й тактика АФЗУ та перспективи фермерського руху в сучасних умовах.

Як розповів Віктор Григорович нашому кореспонденту, вони разом із першим віце-президентом АФЗУ Віктором Васильовичем Шереметою 23 червня зустрілися з Міністром АПК Романом Лещенком та його заступником Тарасом Висоцьким. Ходили до міністерства не з поклонами, а з пропозиціями разом налагоджувати фермерське життя в умовах так званого ринку землі та різного роду надуманих чиновниками викликів.

ДЕЛЕГАТИ ХХХІ-го ЗВІТНО-ВИБОРНОГо ЗЇЗДУ АФЗУ ОБРАЛИ НОВОГО ПРЕЗИДЕНТА!

Гончаренко

Новим очільником Асоціації фермерів та приватних землевласників України став Гончаренка Віктора Григорович, займавший до цього посади віце-президента Асоціації та голови Черкаської АФЗ.

12 червня 2021р. відбувся ХХХІ звітно-виборний з’їзд ГО Асоціація фермерів та приватних землевласників України , на якому було розглянуту актуальні питання діяльності Асоціації на передодні запровадження ринку землі, намічено напрямки її діяльності з метою захисту інтересів фермерів в цей складний час та обрано нові керівні органи організації.Ф-4

Більшістю голосів президентом АФЗУ було обрано Віктора Гончаренка, діючий до того часу президент АФЗУ Микола Стрижак зняв свою кандидатуру на користь В. Гончаренко, відповідно Василь Бурлака не набрав достатньої кількості голосів та посів друге місце під час голосування.Ф-2Ф-6

Першим віце-президентом АФЗУ обрано Віктора Васильовича Шеремету, віце-президентами Якуба Івана Миколайовича, голову Чернігівської АФЗ, Зубенка Олександра Івановича, голову Донецької АФЗ, та Кузьмича Андрія Вікторовича, голову Рівненської АФЗ.

До складу Ради АФЗУ увійшли всі голови обласних осередків АФЗУ, почесні президенти Шкарбан Микола Іванович, Томич Іван Федорович, Миркевич Микола Степанович та Стрижак Микола Іванович.

Окрім того членами Ради АФЗУ обрано Івана Зайця, депутата минулих скликань ВРУ, Віктора Жердицького, депутата минулих скликань ВРУ, Леоніда Кириченка, голову Ради Старійшин АФЗУ та Михайла Данкевича, головного редактора газети „Вісник Фермер України”.

Також делегати зїзду проголосували за повторне обрання Народного депутата України Вадима Івченка представником АФЗУ у Верховній Раді України.

 

Михайло Данкевич

ФЕРМЕРИ ПРОВОДЯТЬ АКЦІЮ ПРОТЕСТУ ПІД БУДІВЛЕЮ КОНСТИТУЦІЙНОГО СУДУ

Ф-1

Конституційний Суд розпочав розгляд справи за конституційними поданнями 48 народних депутатів України щодо конституційності Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо умов обігу земель сільськогосподарського призначення”, окремих положень Земельного кодексу України зі змінами, внесеними вказаним законом, та 53 народних депутатів щодо конституційності Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо умов обігу земель сільськогосподарського призначення”.

Ф-2

Учасники акції вимагають, щоб “земельна реформа проводилася винятково на конституційних засадах і в конституційний спосіб”, тобто на всеукраїнському референдумі.

60b885866cd68

“У Конституції України зазначено, що земля є власністю Українського народу, а не власністю олігархату, чи транснаціональних угруповань, які у будь-який спосіб хочуть прибрати до рук українські землі та які протягнули закон, що забезпечує виключно інтереси великого капіталу й геополітичних спекулянтів”, – йдеться в анонсі акції.

60b8856cd45d5

Нагадаємо, ініціативну групу “земельного референдуму” у кількості 11 тисяч учасників було утворено 22 травня на всеукраїнських зборах, організованих фермерськими й аграрними асоціаціями та профспілками, громадськими організаціями за підтримки команди партії “Батьківщина”.

 

ВФУ

ПЕРЕДЗЇЗДІВСЬКЕ ЗАСІДАННЯ РАДИ АФЗУ

3 червня 2021 року о 12:00 в приміщенні   виконавчої дирекції (м. Київ, вул. Іоанна Павла ІІ, офіс 417. ) відбудеться засідання Ради АФЗУ.
На засіданні Ради будуть розглянуті питання проведення ХХХІ звітно-виборного зї’зду АФЗУ!
Необхідно підкреслити, що завжди, перед всіма зїздами, а перед звітно-виборними тим паче, проводилися Ради АФЗУ, де обговорювалися всі проблемні питання, процедура проведення зїзду, його порядок денний та регламент. Ці Ради завжди давали можливість знизити “градус напруги”, не виносити “сміття з оселі”, проводити звітно-виборні зїзди чесно, відкрито та прозоро. Лише делегати, чесно обрані фермерським загалом на обласних конференціях, повинні вирішувати, хто очолить фермерську організацію з більш ніж 30 річною історією існування.
Разом з цим, виконавча дирекція Асоціації повідомляє про загальний збір фермерів   3 червня 2021 року о 9:00 біля  Конституційного суду України, за адресою м.Київ,  вул.Жилянська,14,
де відбудеться пленарне засідання КСУ по питанням , щодо конституційності Закону про обіг земель.

Асоціація закликає членів Ради АФЗУ прийняти участь в обох запланованих заходах і забезпечити явку небайдужих фермерів з атрибутами та прапорами!

Президент АФЗУ
М.Стрижак