Monthly Archives: Серпень 2020

ЧЕРГОВА СПРОБА ВАРу ЗАЛИШИТИ АГРАРІЇВ БЕЗ ДЕРЖАВНИХ ДОТАЦІЙ ПРОВАЛИЛАСЯ!

Верховний Суд України 16 липня 2020 року у справі № 826/13664/18 адміністративне провадження № К/9901/36552/19 П О С Т А Н О В И В :

1. Касаційну скаргу Кабінету Міністрів України – задовольнити.

2. Постанову Шостого апеляційного адміністративного суду від 10 грудня 2019 року – скасувати.

3. Рішення Окружного адміністративного суду м. Києва від 30 травня 2019 року – залишити в силі.

Постанова набирає законної сили з дати її прийняття, є остаточною та

оскарженню не підлягає.

А тепер пояснюємо, що це за справа, та чому ми її друкуємо.

У серпні 2018 року Громадська спілка «Всеукраїнська Аграрна Рада» звернулась до суду з позовом до Кабінету Міністрів України про визнання протиправними та скасування постанов, в якому просила:

МІНІСТЕРСТВО ЗНИЩЕННЯ ЧИ РОЗВИТКУ ЕКОНОМІКИ?

2

5 серпня 2020 року! ЗАЯВКА  на отримання субсидії на 1 га сільськогосподарських угідь Міністерством розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України на сьогоднішній день так і НЕ ЗАТВЕРДЖЕНА!

Скільки фермери можуть чекати? Що потрібно щоб це сталося? Хтось з вищезазначеного відомства може дати на це відповідь?

 

Михайло Данкевич,

„Вісник Фермер України”

НА ПРОБЛЕМІ ФЕРМЕРІВ ОДЕЩИНИ ДЕРЖПОСАДОВЦІ «ПРОПІАРИЛИСЯ», А РЕАЛЬНОЇ ДОПОМОГИ ГОСПОДАРСТВА ЧЕКАЮТЬ І ПОНИНІ!

 

Господарства півдня України закінчують збирання врожаю ранніх зернових  - якщо 2,5 – 3,0 центнери з гектару ячменю можливо назвати врожаєм!

 неурожайное-поле-земледелия-120137687

І це мова про центральні райони Одеської області.

Голова Асоціації фермерів та приватних землевласників Одещини Володимир Варбанець повідомив, що в його господарстві, яке знаходиться в Іванівському районі, при врожайності 2,5 ц/га ячменю розрахуватися зі своїми пайщикам, як у минулі роки, він не має змоги. Домовилися, що цього року видаватимуть по одній тоні зерна на пай, замість минулорічних 3-х тон, а в майбутньому компенсують цю різницю.

СТЕРЕЖІТЬСЯ НЕДОБРОСОВІСНИХ ПОСТАЧАЛЬНИКІВ

 

Звернулося до редакції “Вісник Фермер України” молоде фермерське господарство “Володар-С” з Полтавщини, зі скаргою на товариство з міста Бердянськ, Запорізької області (назву поки що не вказуємо, до отримання від господарства офіційного підтвердження проблеми). Підприємство входить в “Перелік”, тож так би мовити держава стимулює його розвиток. Оплатило фермерське господарство 250 000 грн за жатку соняшникову, 7-и метрову ще восени минулого, 2019 року. Отримало жатку аж навесні нинішнього. Але без комплектуючих. Комплектуючі прийшли пізніше. Але браковані. На звернення фермерів про усунення недоробок відреагували некоректно – висилайте за власний рахунок несправну деталь будемо розбиратися. На прохання відрядити спеціаліста підприємства відмовили. На дзвінок редакції також реагували неадекватно: “Немає офіційного листа, немає і проблеми”. А людям працювати потрібно, збирати врожай. То ж це підтверджує думку, що не всіх потрібно включати в “Перелік”.  А також ще раз переконує що пропозиція Шеремети Віктора Васильовича (ще на посаді заступника міністра) про створення бази недобросовісних виробників та продавців техніки, обладнання, добрив та ЗЗР вкрай була слушна. То ж прохання – хто мав які небудь проблеми з контрагентами – надсилайте у Вайбер, на ел. пошту – farmexpo@ukr.net, або ж смс на тел. – 050-391-94-72.

Михайло Данкевич,

гол. редактор газети “Вісник Фермер України