Monthly Archives: Квітень 2020
ДЕРЖГЕОКАДАСТР ПЛАНУЄ ЗАПРОВАДИТИ НОВУ МЕТОДИКУ НОРМАТИВНО ГРОШОВОЇ ОЦІНКИ ЗЕМЕЛЬ
Держгеокадастр оприлюднив проєкт нової Методики нормативної грошової оцінки (НГО) земель, який було розроблено за підтримки експертів Проекту USAID «Підтримка аграрного і сільського розвитку».
Принципові зміни:
- об’єднання наявних підходів оцінки земель (для земель населених пунктів, для несільськогосподарського призначення та для с/г призначення) в єдину методику
- суттєве спрощення безпосередньо самого розрахунку, адже це відбуватиметься за єдиною формулою
НОВІ ВИМОГИ ДО РОБОТИ РИНКІВ С/Г ПРОДУКЦІЇ
Агропродовольчі ринки в умовах поширення COVID-19 мають працювати із дотриманням суворих вимог.
За інформацією урядового порталу Міністерство охорони здоров’я розробило постанову щодо відновлення роботи агропродовольчих ринків, яку в середу, 29 квітня, буде винесено на розгляд Кабінету міністрів України.
ДЕРЖАВНА ПІДТРИМКА АГРАРНОГО СЕКТОРУ 2020
Щойно на каналі Ю-Туб відбувся Третій Агрополітичний форум: «Державна підтримка аграрного сектору 2020», участь в якому прийняли заступник міністра Тарас Висоцький та фахівці
Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ахіджанов Баграт, Ільшанова Олена, Задорожній Олександр, Пивоваров Андрій.
Модератором заходу був Іван Слободяник, голова Агро-Продовольчої Ради.Переглянути та прослухати відповіді на актуальні питання держпідтримки можливо за посиланням:
https://www.youtube.com/watch?v=66eQKsrPjMI
Михайло Данкевич
РЕДАКЦІЯ ГАЗЕТИ “Вісник Фермер України” ЗАПРОШУЄ ПІДПРИЄМСТВА ДО СПІВПРАЦІ З ФЕРМЕРАМИ
У 2020 році збережено державну підтримку АПК. Таке рішення прийняте 13 квітня на позачерговому засіданні Верховної Ради України.
Так, на підтримку шляхом здешевлення кредитів закладено суму у розмірі 1,2 млрд грн.
1 млрд грн залишився на компенсації по закупівлі техніки та обладнання вітчизняного виробництва На програму розвитку фермерства та кооперативів заплановано спрямувати 400 млн грн.
Урядом прийнято постанову № 109 «Про внесення змін до постанови КМУ від 8 лютого 2017 року № 77», якою визначено напрями державної підтримки на 2020 рік і найближчим часом буде здійснено погодження паспортів та інших нормативно-правових актів на виконання цих програмами.
За нашими розрахунками вже з червня 2020 року фермери зможуть користатися цими програмами державної підтримки, в тому числі і додатковою компенсацією 15% вартості с/г техніки та обладнання вітчизняного виробництва (додаткова компенсація в розмірі 15% вартості техніки за бюджетною програмою: код —121100 «Фінансова підтримка розвитку фермерських господарств». Тобто у 2020 році розмір компенсації для фермерських господарств становить 40% (25% + 15%)).
Нажаль, аналізуючи результати використання бюджетних коштів по цих програмах, особливо компенсація за техніку, можливо зазначити ряд негативних моментів, і не в останню чергу низьку поінформованість фермерського загалу, та селян в цілому, про напрямки, умови та шляхи реалізації державних програм підтримки.
ПРОДОВОЛЬЧІ РИНКИ НЕОБХІДНО ВІДКРИВАТИ
Проблема коронавірусу надзвичайно серйозна, але й проблема економічна – не на останньому місці. Я не думаю що президент республіки Білорусь О. Лукашенко настільки безрозсудний, щоб безпідставно не вводити такі жорсткі міри, як хоча б у нас. Його кроки це швидше за все намагання балансувати між безпекою медицинською та безпекою економічною. Тому й працюють в Білорусі всі підприємства, в тому числі і продовольчі ринки.
Чого не скажеш про Україну.
Продовольчі ринки України – на карантині. А це проблеми для пересічних громадян, особливо з низьким рівнем доходів. Це проблеми для працівників ринків, тих же «перекупників», як ми їх звикли називати. А фактично, це самозайняті верстви населення, які забезпечують мільйони своїх сімей засобами для існування. За ними потягнуться логістичні ланцюжки – від «дядька» на старих Жигулях, до великих транспортних компаній.