Monthly Archives: Березень 2020
ЗУСИЛЛЯ ГРОМАДСЬКИХ ТА АГРАРНИХ ОРГАНІЗАЦІЙ НЕ БУЛИ ДАРЕМНИМИ: ЩОЙНО ПРИЙНЯТИЙ ЗАКОН ПРО РИНОК ЗЕМЛІ НЕ Є НАЙГІРШИМ ВАРІАНТОМ
Як відомо, 30 березня Верховна Рада на позачерговому засіданні прийняла законопроект № 2178-10 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення” , яким з 1 липня 2021 року запускається ринок землі. Завдяки роботі профільних асоціацій з депутатами різних рівнів, проведеним акціям в регіонах та під стінами парламенту, Кабінету міністрів та адміністрації президента, до початкового законопроекту було внесено багато змін. Прийнятий Закон дає відповіді практично на всі запитання які ставили селяни перед парламентарями.
Що передбачається цим Законом?
Як ми вже говорили, запуск ринку землі в Україні відбудеться 1 липня 2021 року, а не з 1 жовтня 2020 року як передбачалося раніше.
Основні положення прийнятого законопроекту № 2178-10 наступні:
• До 1 січня 2024 року купувати землю зможуть тільки фізичні особи-громадяни України.
• Дозвіл іноземцям купувати землю на території України буде можливий тільки після прийняття відповідного рішення на загальнонаціональному референдумі.
• Землі сільськогосподарського призначення державної та комунальної власності продаватися не будуть.
• Концентрація землі в одні руки в перші два роки після запуску земельної реформи обмежена площею 100 га.
З 1 січня 2024 року купувати землю дозволять українським юридичним особам в концентрації не більше 10 тис. га.
• Розрахунок за покупку ділянок буде проходити тільки в безготівковій формі.
• Банки можуть бути власниками земельних ділянок в рамках стягнення застави. Такі ділянки повинні бути відчужені на торгах протягом 2-х років.
• Юридичним особам, учасниками яких є громадяни держави-агресора, фізичним особам, щодо яких застосовані санкції, забороняється купувати землю навіть за умови проведення референдуму.
• Іноземним громадянам забороняється покупка земельних ділянок в 50-км зоні від державного кордону України, незалежно від рішення референдуму.
• Ціна продажу ділянок сільськогосподарського призначення не може бути нижче їх нормативної грошової оцінки. Дана норма буде діяти до 1 січня 2030 року.
ФЕРМЕР – УМІЛЕЦЬ ПОЛЕГШУЄ ПРАЦЮ КОЛЕГ
Фермер з Запорізької області окрім своєї безпосередньої хліборобської роботи ще й виготовляє та доукомплектовує популярний серед селян трактор Білорус. Він розробив, запатентував та отримав дозвіл на встановлення додаткового сидіння в трактор “Білорус”. Не просто сидіння, а ще й додатковий бокс для зберігання всякої всячини.
Хто їздив у звичайному тракторі без додаткового сидіння, не за кермом, а особливо по полю – знає що це таке. А тим паче, якщо це дає можливість офіційно, без проблем при зустрічі з дорожною інспекцією, перевозити ще одного працівника на польові роботи.
Ну а жалюзі на тракторні вікна – це вже коли жарко на вулиці, особливо в жнива. Не кондиціонер – але зручності прибавляє.
400 МІЛЬЙОНИ ГРИВЕНЬ НА РОЗВИТОК САДІВНИЦТВА, ВИНОГРАДАРСТВА ТА ХМЕЛЯРСТВА
На засіданні Кабінету Міністрів України ухвалено Постанову “Про внесення змін до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для розвитку виноградарства, садівництва і хмелярства”, що визначає Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для розвитку садівництва, виноградарства та хмелярства.
УРЯД РОЗШИРИВ МОЖЛИВОСТІ ПРОГРАМИ «ДОСТУПНІ КРЕДИТИ 5-7-9»
Уряд вдосконалює механізм Державної програми «Доступні кредити «5-7-9%», розширює її функціонал та коло підприємців, які зможуть нею скористатися. Задля цього Кабінет Міністрів 18 березня 2020 року прийняв постанову «Про внесення змін до Порядку надання державної підтримки суб’єктам мікропідприємництва та малого підприємництва».
ДЕЛЕГАТИ ХХХ ЮВІЛЕЙНОГО ЗЇЗДУ АФЗУ ВІДЗНАЧИЛИ БЕЗДІЯЛЬНІСТЬ ВЛАДИ ПО ВИКОНАННЮ КОНЦЕПЦІЇ РОЗВИТКУ ФЕРМЕРСТВА ТА КООПЕРАЦІЇ
Делегати 30-го зїзду Асоціації фермерів та приватних землевласників України, який відбувся 27 лютого 2020 року в столичному Центрі культури та мистецтв «Український дім», та зібрав під своїм дахом представників фермерства з усіх куточків України, у своїх виступах висловили своє занепокоєння станом ситуації з намаганням влади любими шляхами запровадити ринок землі.
Фермери переконані, що дії влади спрямовані на угоду великим міжнародним корпораціям та доморощеним олігархам, а простий український селянин, не витримавши конкуренції, може залишитися без головного свого засобу існування – рідної землі.
Не менше стурбовані фермери і згортанням новою владою напрямків підтримки фермерства та реалізації Концепції розвитку фермерських господарств та сільськогосподарської кооперації, які так важко було запровадити в минулі роки. Цей «відкат» – свідчення відсутності перспектив у реалізації Концепції та її продовження на майбутнє.
Свої вимоги делегати та учасники фермерського зїзду виразили у своїй Ухвалі, з якою можливо ознайомитися нижче.
Більш детально про з’їзд, виступи делегатів та гостей читайте на сторінках чергового номеру газети «Вісник Фермер України».