Monthly Archives: Січень 2020

СЕЛЯНИ ПРОТИ ПРОДАЖУ ЗЕМЛІ: ЦЕНТР МІСТА ЗАБЛОКОВАНО!

Ф1

Ф2

Ф3

Ф4
Асоціація фермерів та приватних землевласників (АФЗУ) спільно з Аграрним союзом України (АСУ) розпочала акцію протесту з вимогою не допустити розпродажу української сільськогосподарської землі.
Центральна частина міста, в тому числі і урядовий квартал заблоковані. Селяни перекрили вулиці Грушевського, Михайлівську, Лютеранську. Інститутську та Лаврську. В місті колапс!
Учасники акції, які виступають проти продажу землі, тримають прапори з написами “Аграрний союз України” та “Асоціація фермерів і приватних землевласників”, та лозунгами «Ні – продажу землі!», «Не допустимо дерибану землі!», «Під час війни землею не торгують!».
На акції присутні селяни практично з усіх областей, адже страх втрати годувальниці, основного засобу виробництва лякає багатьох. Також фермери переконані, що у разі запровадження ринку землі в тому вигляді, як пропонує влада, вони не зможуть конкурувати з великими агрохолдингами. Що призведе до їх банкрутства.
Навіть не зважаючи на те, що президент України Володимир Зеленський запевнив, що до торгів землею допустять іноземців лише після всенародного референдуму, селяни переконані, що за нинішньої судової влади, великої корупції, законодавчих прогалин – іноземний капітал, а в першу чергу російський, китайський та з ближнього сходу, правдами і не правдами, через підставних осіб, скуплять сільгоспугіддя – а це фактично є втратою української державності!
Ближче до середини дня мітингувальники почали підтягуватися на площу Конституції, до Парламенту, де в цей час проходить засідання Верховної ради. На паркані, навпроти входу до будівлі Ради, учасники акції розвісили банери з написами “Продамо землю – втратимо майбутнє!”, “Ні – земельний мафії!” та інші.
За останньою інформацією керівників Асоціації фермерів Миколу Стрижака та Аграрного союзу Генадія Новікова запросили в приміщення Верховної Ради для обговорення питань, які турбують селян.
Результати перемовин повідомимо пізніше…

Михайло Данкевич,
для газети «Вісник Фермер України»

ОТРИМАЛИ, ТА НЕ ВСІ!

 

Гаманець 1За останньою інформацією з Укрдержфонду підтримки фермерських господарств нажаль не всі господарства, котрі стали переможцями в конкурсному відборі (поворотні кошти для фермерських господарств згідно Постанови 1102).

 В загальному, з майже 60 млн. грн.. (майже 200 фермерських господарств) недовикористано біля 8 млн. грн..

Якщо врахувати, що кошти Укрдержфонду надійшли в п’ятницю, 27 грудня, майже опівночі – то й це можна рахувати за добре.

Михайло Данкевич, для «Вісник Фермер України»

 

ПРІОРИТЕТИ ДЕРЖАВНОЇ ПІДТРИМКИ СІЛЬСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА НА 2020 РІК: З КИМ РАДИЛИСЯ, ТА ПРО ЩО ГОВОРИЛИ?

Image

 

За інформацією офіційного сайту Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства (http://www.me.gov.ua) 2 січня 2020 року відбулася відкрита зустріч з аграрними асоціаціями під головуванням заступника Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тараса Висоцького. Там же повідомляється, що кожен отримав змогу висловити свої пропозиції щодо напрямів державної підтримки на 2020 рік.