Monthly Archives: Вересень 2019

УРЯД ВНІС ЗАКОНОПРОЕКТ ПРО ОБІГ ЗЕМЛІ ДО ПАРЛАМЕНТУ

0653d827

Кабінет Міністрів України вніс до Парламенту проект змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення. Головна його суть наступна:

Положеннями проекту Закону визначаються особливості правового регулювання обігу земельних ділянок сільськогосподарського призначення на основі ринкових механізмів переходу прав на земельні ділянки:

  • з 01.10.2020 скасовується заборона на відчуження земель сільськогосподарського призначення усіх форм власності;
  • визначається суб’єктний склад осіб, які можуть набувати право власності на земельні ділянки сільськогосподарського призначення: громадяни України, територіальні громади, держава, юридичні особи України та іноземні громадяни і особи без громадянства у разі набуття в порядку спадкування та обов’язком відчужити ділянку протягом року;

ПРОДАВАТИ ЧИ НЕ ПРОДАВАТИ: ЧИ ЗНАЙШЛИ СПІЛЬНУ МОВУ ВЛАДА ТА АГРАРІЇ В ЗЕМЕЛЬНОМУ ПИТАННІ?

20190919_093248

 

Є дві новини: одна хороша, інша  – погана.

Хороша та, що врешті відбувся справжній діалог аграрної спільноти з владою нашої держави, причому зауважте, з усіма гілками влади: Президентом України Володимиром Зеленським, Прем’єр-міністром України Олексієм Гончарук, Міністром розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тимофієм Миловановим, Міністром юстиції України Денисом Малюською, Міністром фінансів України Оксаною Маркаровою та головою Комітету з питань аграрної та земельної політики Миколою Сольським. Діалог стосувався майбутнього запровадження обігу землі.

У своєму короткому виступі Володимир Зеленський запевнив присутніх, що проблематика запровадження ринку землі потребує широкого публічного обговорення задля розвіювання всіх міфів та маніпуляцій які були посіяні у свідомості громадян за останні 20 років. Він підкреслив, що нинішнє зібрання має на меті пошук оптимальних та збалансованих рішень в моделі майбутнього ринку землі.20190919_100803

На переконання Президента – земля належить українцям і продавати її чи купувати зможуть лише громадяни України та українські компанії! У громадян України повинно нарешті з’явитися повноцінне право на свою рідну землю. Право володіти, право користуватися, та право розпоряджатися своєю землею!

Більш детально на майбутній моделі ринку землі зупинився Олексій Гончарук. Нажаль, переконати багатьох учасників зібрання про вірність шляху, який обрала Команда Зе!, йому не вдалося.

Зал реагував нервово, інколи зриваючись на вигуки «ганьба», вбачаючи головну проблему в можливому допуску до процесу купівлі – продажу землі іноземців через входження їх в українські сільгосппідприємства.20190919_111204

Погана та, що владна команда налаштована рішуче на запровадження ринку землі, хоч і з 1 жовтня і щоб аграрії не робили – ринку землі бути. Яким йому бути – залежить від нас сами, від нашої позиції, від нашої не байдужості.

 

Михайло Данкевич,

Газета «Вісник Фермер України»

 

Бездумна земельна політика призведе до трагедії в Україні.

27_main(1)

17 вересня о  11-00 в В УНІАН відбудеться прес-конференція на тему:  Аграрії:Бездумна земельна політика  призведе до трагедії в Україні.

Очільники найбільших громадських організацій,  науковці, волонтери   нададуть оцінку ситуації в зв’язку  з анонсованою відміною мораторію на продаж сільськогосподарських землі.

Загрози та виклики намірам  невиваженого продажу землі, можливі трагічні наслідки.

Спільні пропозиції аграріїв для успішного завершення земельної реформи.

 

 

Учасники:

Стрижак Микола Іванович – Президент ВГО Асоціація фермерів та приватних землевласників України

Новіков Геннадій Володимирович – Голова Громадської спілки  “Аграрний союз України”

Самосуд Світлана Василівна – Голова профспілки працівників агропромислового комплексу України

Жердицький Віктор Юстимович – Керівник Інституту громадського урядування

Ходаківська Ольга Василівна -  доктор економічних наук

НЕ БУДЬМО НАЙМИТАМИ НА СВОЇЙ ЗЕМЛІ!

Ф5

Як відомо, в Миргороді під час проведення Сорочинського ярмарку відбувся перший всеукраїнський форум дрібних фермерів та приватних землевласників. Узяти участь у  ньому  запрошували й Президента України, щоб разом обговорити питання обігу землі в Україні. На жаль, така зустріч не відбулася. Гадаю, в нього на часі більш важливі питання. Що ж, почекаємо, поки з’являться напрацювання нового Кабміну, будуть ров’язані інші питання державної ваги. Але розмови на згадану вище тему ніяк не уникнути!  У нас же спільні питання щодо збереження державності України, а головне – збереження землі. Буде збережена земля –  буде збережена й мова, й віра, й армія.

ЗЕЛЕНСЬКИЙ ДОРУЧИВ СКАСУВАТИ МОРАТОРІЙ НА ПРОДАЖ ЗЕМЕЛЬ С/Г ПРИЗНАЧЕННЯ ДО 1 ГРУДНЯ 2019 РОКУ

 Без названия (1)

Законопроект про ринок землі сільськогосподарського призначення повинен бути розроблений до 1 жовтня і прийнятий Верховною Радою до 1 грудня 2019 року.

Про це президент Володимир Зеленський заявив на зустрічі з керівництвом Верховної Ради, Кабінету міністрів та правоохоронних органів.

“Розробити і внести на розгляд парламенту законопроект про ринок землі сільськогосподарського призначення і скасувати мораторій на продаж землі до 1 жовтня”, – сказав президент.

Глава держави уточнив, що відповідальними за виконання цього доручення є прем’єр-міністр Олексій Гончарук та міністр економічного розвитку і аграрної політики Тимофій Милованов.

“Пояснити суспільству, що ніхто ні в кого не буде забирати землю, це дуже важливо. Модель земельної реформи спрямована на розвиток українського фермерства та захист в першу чергу інтересів дрібних співвласників. Прийняти закон про ринок земель сільгосппризначення і скасувати мораторій на продаж землі, термін – до 1 грудня 2019 року “, – додав Зеленський.

Президент також доручив заповнити інформацію про земельні ділянки в державний земельний кадастр до 1 січня 2020 року.

 

За інформацією Укрнет