Daily Archives: 21.06.2019

ЗВІТНИЙ ЗЇЗД ТА СВЯТКУВАННЯ ДНЯ ФЕРМЕРА

Сьезд-1-веб

Щойно відбувся XXIX зїзд Асоціації фермерів та приватних землевласників України, який проходив 19 червня, у День фермера. Враження від зїзду різноманітні – у кого піднесені, у кого – не виправдані очікування, але потрібно сказати відверто – головні питання обговорили, про недоліки почули, що робити в майбутньому – намітили. Головне щоб виконували те, до чого самі себе спонукали.

Сьезд-2-веб

Присутніми на зїзді були очільники профільного міністерства пані Ольга Трофімцева, в.о. міністра та Віктор Шеремета, заступник міністра (який до речі склав з себе повноваження 1-го віце-президента АФЗУ – а його на цю посаду саме АФЗУ і рекомендувала. Враження, начебто покористувався – і викинув … Та сподіваюся що його роботі належна оцінка ще буде дана, і на сторінках газети “Вісник Фермер України” також).

У роботі зїзду взяв участь і народний депутат України Вадим Івченко.

Детально робота зїзду буде висвітлена в черговому номері нашої газети, а для загальної інформації пропонуємо вашій увазі перші враження від зїзду нашого журналіста Володимира Ярошенко.

XXIX З’ЇЗД АФЗУ: ВДАЛИЙ ЕКСПРОМТ НА ДЕНЬ ФЕРМЕРА!

Починаючи з 2012 року мене, як вільного столичного журналіста, постійно запрошували на з’їзди Асоціації фермерів та приватних землевласників України, щоб забезпечити підготовку відповідних публікацій про них у газеті «Вісник «Фермер України». Чесно кажучи, спогади про фермерські форуми минулих років залишилися такими ж сірими й невиразними, як і самі ті події. Запам’яталися хіба що суворі регламенти, яких завжди неухильно дотримувалися фермерські керманичі, делегати і навіть гості з’їздів. А ще – заздалегідь визначені місця в президії та в залі, таблички з прізвищами запрошених високо- посадовців і жорстко регламентована тематика виступів, коли з трибуни виголошувалася не гостра критика, а лише певні критичні зауваження на адресу чинної дирекції й президента фермерської асоціації та низькопоклонні звертання до влади.

ВАДИМ ІВЧЕНКО: ДЕРЖАВА МАЄ СТВОРИТИ УМОВИ ЯКІ ДАДУТЬ МОЖЛИВІСТЬ ЛЮДЯМ САМИМ ЗАРОБЛЯТИ СОБІ НА ЖИТТЯ

Ивченко-веб-2 

Вадим Івченко, народний депутат України VIII скликання, заступник голови Комітету з питань аграрної політики та земельних відносин Верховної Ради України, фракція «Батьківщина».

Входить в трійку найефективніших аграрних депутатів цього скликання. Має 16 законопроектів, які стали законами. Загалом за свою 5 річну діяльність подав понад 250 законодавчих ініціатив.

 

Сьогодні в сільській місцевості склалася така ситуація, що розмір орендної плати за земельні паї ледве перевищує тисячу гривень. Отже сім’я, скажімо з 4 людей, може розраховувати на виплату до 5 тисяч гривень в рік. Мізерні кошти. За них навіть не можливо сплатити комунальні платежі за декілька місяців. Села, де люди виживають лише за рахунок зданих паїв за такими цінами, приречені на вимирання. А про те, що орендна плата достатня для того, щоб накопичити кошти для оренди іншого паю, для розширення присадибного господарства – годі й думати.