Daily Archives: 04.04.2019

БЮДЖЕТНІ КОШТИ НА ПІДТРИМКУ ФЕРМЕРІВ ПОТРІБНО ВИКОРИСТОВУВАТИ ПОВНІСТЮ

Фото-5 

Аналізуючи результати реалізації «Концепції розвитку фермерських господарств і сільськогосподарської кооперації на 2018 – 2020 роки» та використання бюджетних коштів на її виконання в 2018 році Асоціація фермерів та приватних землевласників України на засіданні 12 лютого 2019 року відзначила ряд негативних моментів, і не в останню чергу низьку поінформованість фермерського загалу, та селян в цілому, про напрямки, умови та шляхи реалізації державних програм підтримки (з 1 млрд. гривень передбачених в бюджеті на 2018 рік для різноманітних програм підтримки фермерів було використано лише трохи більше 200 млн. грн.. А програмою часткової компенсації вартості с/г техніки та обладнання (+15 %) скористалися всього 1987 фермерів на загальну суму 108,94 млн. грн..).

Значна частина сільгоспвиробників не лише не знала, яку техніку та обладнання можливо придбати та отримати за неї відшкодування з Держбюджету, а й взагалі не була поінформована про таку можливість (а це до 40% її вартості!).

Та ж частина, яка дізнавалася про ці програми з участі в заходах АФЗУ, Мінагрополітики, обласних департаментів АПР та районних управлінь сільського господарства не могла знайти виробника необхідної продукції, його координати, реквізити, телефони і т. п.

А в бюджеті 2019 року на підтримку фермерства знову передбачено 900 млн. грн.

В зв’язку з цим редакція газети «Вісник Фермер України» вирішила надрукувати в травневому номері видання  «ПЕРЕЛІКУ ВІТЧИЗНЯНИХ ПІДПРИЄМСТВ, ВАРТІСТЬ ТЕХНІКИ ТА ОБЛАДНАННЯ ЯКИХ ЧАСТКОВО КОМПЕНСУЄТЬСЯ ЗА РАХУНОК КОШТІВ ДЕРЖАВНОГО БЮДЖЕТУ В 2019 РОЦІ».

З усіма умовами та першими підприємствами, які виявили бажання надати свою інформацію, можливо ознайомитися на Інтернет-сайті http://www.farmer-ukr.com/ натиснувши на баннер «40 % компенсація вартості с,г техніки та обладнання» відбувається скачування потрібного файлу.

 

ВФУ