Monthly Archives: Лютий 2019

ВАДИМ ІВЧЕНКО: РИНОК ЗЕМЛІ МАЄ НАДАТИ ПЕРЕВАГИ САМЕ УКРАЇНСЬКОМУ ФЕРМЕРУ

Ивченко

Україні потрібно рухатися в сторону нормальних європейських правил обігу земель, але Верховною Радою в нинішньому скликанні не вдасться прийняти Закон «Про обіг земель сільськогосподарського призначення» за цивілізованими європейськими правилами. Поспішне ж відкриття ринку без окремих обмежень призведе до небажаних результатів для сільгоспвиробників.

УРЯД РОЗШИРИВ НАПРЯМИ ПІДТРИМКИ ГАЛУЗІ ТВАРИННИЦТВА

Урядом прийнято постанову від 30 січня 2019 року № 110 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України  від 7 лютого 2018 р. № 107». Постановою викладено у новій редакції Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для підтримки тваринництва, зберігання та переробки сільськогосподарської продукції, аквакультури (рибництва).

y101125220327_a

Удосконалено та деталізовано механізм надання державної підтримки за напрямами, які фінансувались у попередньому році:

- збільшено розмір дотації за утримання корів з 750 до 900 гривень за одну голову (двічі на рік);

- надано можливість скористатись державною підтримкою за вирощування молодняку великої рогатої худоби, у тому числі й закупленого.

Крім цього доповнено новим напрямом державної підтримки, а саме:

- часткове відшкодування сільськогосподарським товаровиробникам вартості будівництва та реконструкції підприємств із зберігання та переробки зерна.

ЗЕРНОВИЙ ІНДУСТРІАЛЬНИЙ ФОРУМ 2019

 

 

Зерновий індустріальний форум 2019: яким буде майбутнє головної галузі країни?

Board_Zern_forum_УКР

«Зерновий індустріальний форум 2019», 19 лютого, 12 : 30 – 17:00

Міжнародний виставковий центр, м. Київ, Броварський проспект, 15, конф.-зал №9

 

 

Організатори запрошують до обговорення головних викликів та шляхів розвитку зернового господарства України на 2019 рік!

«Зерновий індустріальний форум 2019» – спеціалізований захід міжнародного формату, на якому головна галузь сільського господарства розглядається з точки зору національної  індустрії.

ЗАСІДАННЯ РАДИ АФЗУ

13 лютого відбулося засідання Ради АФЗУ, яке пройшло в конструктивному руслі, по діловому, з прийняттям важливих та відповідальних рішень.20190213_100721

Участь у засідання прийняли майже всі голови обласних АФЗУ та члени ради, в тому числі і перший віце-президент АФЗУ, заступник міністра агрополітики Віктор Шеремета.

Його виступ, з аналізом надання фермерам та власникам ОСГ в 2018 році був першим і відповідно найбільше часу зайняло його обговорення членами ради АФЗУ.

20190213_100832

Також на засіданні було проаналізовано хід проведення обласних конференцій та прийнято рішення провести черговий з’їзд у термін до 19 червня 2019 року, а при сприятливих обставинах, за рішенням Ради АФЗУ, можливо і в травні 2019 р.

Також члени Ради прийняли рішення про створення, за ініціативою фермера, депутата Херсонської обласної ради Леоніда Кириченко, Ради старійшин, завданням якої буде координувати процес підготовки до відзначення 30-річчя фермерства та надавати допомогу керівництву АФЗУ у вирішенні важливих питань діяльності організації.

 

Михайло Данкевич,

ВФУ

ДЕРЖГЕОКАДАСТР НАМАГАЄТЬСЯ УЗАКОНИТИ СВОЇ ОБОРУДКИ

Фото-Ивченко-на-сайт

Держгеокадастр веде антиаграрну політику переводячи продаж права оренди на земельні ділянки сільськогосподарського призначення державної та комунальної власності на електронні аукціони, збиваючи правки, які намагається внести Аграрний комітет. По-перше – це незаконно, і є порушенням Конституції, адже  парламент не голосував за створення та проведення електронних торгів (процес відбуватиметься не в рамках закону, а як підзаконний  акт Кабміну). По-друге, це виглядає як схема, якою Геокадастр хоче узаконити все, що вже реалізував на подібних торгах.