Monthly Archives: Листопад 2018
КОНСТИТУЦІЙНИЙ СУД УКРАЇНИ ВИЗНАВ ФЕРМЕРСТВО ОСНОВОЮ АГРАРНОГО УСТРОЮ УКРАЇНИ
23 листопада 2018 року Конституційний Суд України наддав Висновок у справі за конституційним зверненням Верховної Ради щодо відповідності законопроекту про внесення змін до статті 41 Конституції України (реєстр. № 6236) вимогам статей 157 і 158 Конституції України.
У 2018 РОЦІ ПІДТРИМКУ НА ГЕКТАР МОЖУТЬ ОТРИМАТИ ВСІ ФЕРМЕРИ!!
Звертаємо Вашу увагу, що згідно зі змінами (Постанова №911 від 24.10.2018 р.) до «Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання фінансової підтримки розвитку фермерських господарств»
отримати допомогу у розмірі 3000,00 грн/га, але не більше 60 000,00 грн (тобто на 20 га) у 2018 році (на 2019 рік цього не передбачено!!!) можуть і інші господарства, а не лише новостворені.
Також у 2018 році виділяється бюджетна субсидія на одиницю оброблюваних угідь (1 гектар) у розмірі 5,5 прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб на 1 січня відповідного року, в розрахунку на одного члена фермерського господарства (який станом на 1 січня 2018 р. був та на період отримання бюджетної субсидії є членом фермерського господарства). Максимальний розмір бюджетної субсидії на одне фермерське господарство не може перевищувати 30000 гривень.
Головне – встигнути подати документи в Укрдержфонд до 10 грудня 2018 року (перелік та адреси Укрдержфонду у нашій попередній розсилці та на сторінках газети «Вісник Фермер УкраЇни» за листопад 2018 року).
Це передбачено п. 5 (зі змінами) Постанови!
5. Фінансова підтримка надається одержувачам за такими напрямами:
часткова компенсація вартості насіння сільськогосподарських рослин вітчизняного виробництва, закупленого у фізичних осіб – підприємців та юридичних осіб, які здійснюють виробництво та/або його реалізацію (далі – часткова компенсація вартості насіння);
{Абзац другий пункту 5 в редакції Постанови КМ № 911 від 24.10.2018}
часткова компенсація витрат, пов’язаних з наданими сільськогосподарськими дорадчими послугами;
фінансова підтримка сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів;
часткова компенсація вартості придбаної сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва;
бюджетна субсидія на одиницю оброблюваних угідь (1 гектар) – новоствореним фермерським господарствам;
{Пункт 5 доповнено новим абзацом згідно з Постановою КМ № 911 від 24.10.2018}
здешевлення кредитів.
У 2018 році фінансова підтримка шляхом виділення бюджетної субсидії на одиницю оброблюваних угідь (1 гектар) також надається іншим фермерським господарствам, передбаченим пунктом 3 цього Порядку.
Від редакції: також звертаємо Вашу увагу, що до закінчення передплаченого періоду залишилося трохи більше одного місяця.
Якщо Вас влаштовує наша Комплексна передплата – просимо надіслати нам заявку для її продовження.
Михайло Данкевич,
Газета «Вісник Фермер України»
ЩЕ РАЗ ПРО ДЕРЖАВНУ ПІДТРИМКУ!
Як відомо, для отримання державної підтримки, в тому числі і по 3000 грн/га та компенсації ЄСВ для двох членів фермерського господарства, фермерське господарство повинно отримати в Державній фіскальній службі довідку про відсутність бюджетної заборгованість.
Скажіть будь ласка, хто вирішує, які документи необхідно представити фермеру для отримання допомоги, думає головою, чи чимось іншим?
Окрім того що для отримання довідки потрібно до 10 днів (не всі мають можливості зробити це за допомогою електронних засобів), виникає запитання – а навіщо вона, ця довідка, взагалі потрібна?
Фермери, які мають бюджетну заборгованість що, навмисне ту заборгованість створили? Та можливо, оця допомога дала б можливість тому ж фермеру-боржнику розрахуватися з бюджетом та стати на ноги і в подальшому розвивати своє господарство.
Допомагати потрібно, в першу чергу, тому, хто в скрутному становищі, хто її найбільше потребує.
Як і вся попередня допомога: мільярди – курятникам, мільйони – сильним господарствам, а «дуля з маком» – хто й голови підняти не може!
Михайло Данкевич,
Газета «Вісник Фермер України»
В ПРОЕКТІ БЮДЖЕТУ 2019 РОКУ У ФЕРМЕРІВ ВІДІБРАЛИ 200 МЛН ГРН!
У поданому до другого читання проекті Держбюджету-2019 виділили 1 млрд грн на заснування спеціального Фонду премій Порошенка, зменшивши на аналогічну суму видатки на інші галузі.
ПЕТРО ПОРОШЕНКО: ВІЛЬНОМУ РИНКУ ЗЕМЛІ – БУТИ!
Вчора, 20 листопада 2018 року Президент України Петро на зустрічі з бізнесом, організованій Європейською бізнес Асоціацією заявив – «Без того, щоб не запровадити ринок землі, Україна не зробить стрибок вперед. Але цей крок ми має зробити разом».
Я не хочу коментувати Президента, якось не коректно. Я краще приведу слова виступу Віктора Шишкіна на зборах фермерів південних областей України в Черкасах 9 листопада 2018 року: -
“Віктор Шишкін, перший Генеральний прокурор України, суддя Конституційного суду. Мова і земля! Це два визначальних фактори, які повинні бути нерозривними! Про мову українці зрозуміли лише 4 – 5 років тому. А про землю українці не зрозуміли і до сьогоднішнього дня. А завтра ми можемо залишитися без нашої землі. Сьогоднішня олігархічна система може це зробити навіть без використання адміністративного фактору – шляхом банкрутств багатьох фермерів.
Я хотів би, щоб кожен фермер відкрив Конституцію України і прочитав лише дві статті, але прочитав їх протягом наступного тижня по 3 рази на день!
Це стаття 14 – «Земля оголошена основним національним багатством українського народу» – і це не залежно від того, хто на сьогодні є її власником.
Це стаття 13 – «Земля, її надра, атмосферне повітря, водні та інші
природні ресурси, які знаходяться в межах території України,
природні ресурси її континентального шельфу, виключної (морської)
економічної зони є об’єктами права власності Українського народу».
А для чого з’явився мораторій? Які підстави його запровадження? А тому. Що законодавство було пов’язано з де соціалізацією землі, яке відбувалося на початку 90-х років, повинно бути унормоване з діючим законодавством. А воно на 70% не узгоджено, не врегульовано, навіть за наявності Земельного кодексу. А чому це не робиться? А тому, що «великий глаз», бандитський, олігархічний, покладено на наші землі, і не лише на землю, як виробничий ресурс, а покладено на нашу землю як на національне надбання. Тому і мораторій було запроваджено лише з однією підставою – розробити законодавство, щоб не було негайного розбазарювання землі. Нажаль, наявність мораторію сонукає тіньове розбазарювання землі. Але тіньове розбазарювання можливо швидко зупинити при наявності політичної волі та хорошого прокурора.”
Михайло Данкевич,
Головний редактор газети
«Вісник Фермер України»