Daily Archives: 31.10.2018

ДЕРЖАВНА ПІДТРИМКА АГРАРІЇВ: ЩО МАЄМО НА СЬОГОДНІ ТА ПЛАНИ НА 2019 РІК …

 

Вчора, 30 вересня 2018 року відбулася дискусія на тему державної підтримки фермерів у 2018 році та перспективи її продовження у 2019,  у рамках  круглого столу «Розвиток фермерства в Україні: проблеми та перспективи» на виставці «ІнтерАГРО 2018», яку організовувала агенція AgroNews спільно з головою комітету АФЗУ Іваном Слободяником.

DSC_5923 DSC_5931

Те, що проблем з реалізацією цієї державної програми достатньо – визнав навіть сам очільник аграрного відомства, а вірніше в.о. міністра Максим Мартинюк. Важко судити про величину цієї проблеми, бо програма почала працювати лише в квітні, а фактичні дані деякі аналітичні агенції наводять станом, в кращому випадку, на серпень 2018 року.

Але те, що ця програма взагалі існує і кошти на підтримку фермерів дійсно є – вже великий плюс. А її недолугість, сподіваємось, Мінагрополітики виправить, для того там і працює заступником міністра наш представник, 1-й віце-президент АФЗУ Віктор Шеремета.

Та все ж спочатку зупинимося на проблемах які є.

  1. 1.     Мабуть головне. Отримати любу підтримку (мається на увазі з отого «фермерського мільярду») можуть лише ті фермерські господарства чи кооперативи, які вже стоять «на ногах», та мають певні вільні кошти.